Jego widowiskowa jazda zachwycała kibiców. Zginął w wypadku [WIDEO]

Jego widowiskowa jazda zachwycała kibiców. Zginął w wypadku [WIDEO]

Christof Klausner Audi Quattro

Podaj dalej

Miniony weekend kolejny raz zapisał się czarnymi zgłoskami na kartach motorsportu. W wypadku motocyklowym zginął jeden z najefektowniej jeżdżących kierowców ostatnich lat: Christof Klausner.

46-letni kierowca w niedzielny poranek miał bardzo groźny wypadek podczas jazdy na motocyklu. Na drodze B146 w pobliżu austriackiego Liezen nie opanował swojej maszyny. Niestety obrażenia okazały się śmiertelne.

Klausner pojawił się na rajdowych odcinkach w 2004 roku. Od początku do końca swojej kariery był związany z Audi, z którego nie wysiadł nawet na jeden start. Bezkompromisowy styl jazdy pozwolił mu zebrać rzesze wiernych kibiców, którzy z niecierpliwością czekali na kolejne popisy mistrza kierownicy.

W rajdach zadebiutował w 2004 roku na trasach Rajdu Janner. Wywalczył 20 miejsce w mistrzostwach Austrii i trzecie w klasie H10. Jednocześnie był to jego najlepszy występ w mistrzostwach Austrii, ale każdy kibic wie, że Klausner, nigdy nie jechał po wynik, a po aplauz kibiców. W swoim rajdowym CV miał 27 startów. Poza mistrzostwami Austrii pojawiał się między innymi na trasach kultowego Rallylegend w San Marino. Zaliczył również Rajd Luksemburga, Eifel Rally oraz Niederbayern Rallye.

Przeczytaj również