Jedni testują, inni startują. Trwają przygotowania do Rajdu Chorwacji [WIDEO]

Jedni testują, inni startują. Trwają przygotowania do Rajdu Chorwacji [WIDEO]

Elfyn Evans Toyota Yaris WRC Rajd Chorwacji Testy

Podaj dalej

Po nieco dłuższej przerwie po zimowej rundzie WRC, rajdowy świat powoli budzi się do życia i rozpoczęły się przygotowania do Rajdu Chorwacji.

Nowe w kalendarzu wydarzenie będzie gościło stawkę w dniach 22-25 kwietnia. Asfaltowe trasy, których nie zna nikt z czołówki mistrzostw świata świetnie pokażą, kto potrafi najlepiej pracować podczas zapoznania z trasą.

Niezwykle ważne będą również ustawienia aut i będziemy mogli porównać, która taktyka przedstartowych przygotowań jest lepsza. Toyota zdecydowała się na tradycyjne testy, podczas gdy Hyundai kolejny raz postawił na treningowy start. Tym razem padło na Rajd San Remo. W stawce WRC, która była zdominowana przez koreańską markę najlepszy po przejechaniu 88 kilometrów był Thierry Neuville. 33,9 sekundy stracił Ott Tanak, którego czas okupowała 40-sekundowa kara. Podium skompletował Pierre-Louis Loubet.

Toyota postawiła na klasyczne testy i do jazd wybrano chorwackie drogi. Z testami ze względu na ograniczony budżet nadal czeka M-Sport. Brytyjski zespół będzie jeździł przed samym rajdem.


Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News