Hyundai ma dwa cele: wygrana i mistrzostwo [WIDEO]

Hyundai ma dwa cele: wygrana i mistrzostwo [WIDEO]

Podaj dalej

Hyundai Motorsport, który w tym roku będzie bronił mistrzowskiego tytułu wśród producentów, stawia sobie ambitne cele przed kolejnym sezonem. Koreańska marka chce od zwycięstwa rozpocząć mistrzowski dla siebie rok.

Jesteśmy przeddzień naszego ósmego sezonu na szczycie rajdów i jesteśmy gotowi podjąć walkę. Wszyscy ciężko pracowaliśmy, by rozpęd z drugiej części zeszłego sezonu był z nami na początku roku. To będą kolejne intensywne zawody i od początku musimy być w szczytowej formie – mówił Andrea Adamo, szef zespołu.

Od pierwszej rundy Hyundai wystawia swoje najmocniejsze działa i w rajdzie wystartuje czterech kierowców. Fabryczną ekipę będą reprezentować Ott Tanak, Thierry Neuville i Dani Sordo. Do czwartego i20 Coupe WRC wsiądzie Pierre-Louis Loubet.

Wypowiedzi zawodników

Monte to zawsze wyzwanie, być może największe w sezonie. Pogoda zawsze jest zmienna. To miejsce, w którym możesz spodziewać się, że zobaczysz wszystko w tym samym czasie. Może być podobnie jak w 2020 roku – mówił Ott Tanak.

Ostatnie dwie edycje były świetne dla zespołu. W 2019 roku przegraliśmy o dwie sekundy, a w zeszłym roku odnieśliśmy nasze pierwsze zwycięstwo. To będzie mój debiut z Martijnem jako pilotem. Ciężko pracujemy, by przygotować się do tego. Zapowiada się, że będzie to bardzo wymagające wydarzenie dla nas obojga – dodał Thierry Neuville.

To będzie mój ostatni start z Carlosem [del Barrio-red.] i chcemy odnieść sukces. W Monte Carlo zawsze ważne jest, by dokonywać mądrych wyborów opon i mieć naprawdę dobre informacje od załóg szpiegowskich i ekip pogodowych – zakończył Dani Sordo.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News