Hybrydy ruszyły do boju i już się psują [WIDEO]

Hybrydy ruszyły do boju i już się psują [WIDEO]

Sebastien Ogier Toyota Yaris Rally1 WRC Rajd Monte Carlo 2022

Podaj dalej

Rozpoczęliśmy pięćdziesiąty sezon walki w rajdowych mistrzostwach świata i jednocześnie hybrydową erę. Na czele jednak bez zmian i możemy oglądać nazwiska mistrzów. Sprzęt niestety przechodzi problemy wieku dziecięcego.

Sebastien przed Sebastienem

Nowe konstrukcje na odcinku testowym nie okazały się straszne dla ostatnich dominatorów rywalizacji. Na mierzącej 2,29 km próbie Sainte-Agnes/Peille najszybszy był Sebastien Ogier, który z każdym kolejnym przejazdem toczył zacięty bój ze swoim imiennikiem Loebem. Starszy z Francuzów był na czele tabeli z czasami po pierwszym i drugim przejeździe. W trzecim kierowca Toyoty przyspieszył jeszcze mocniej i po próbie obu kierowców dzieliło pół sekundy.

Nieco w cieniu rywalizacji dwóch mistrzów trzeci czas uzyskał Elfyn Evans, który do zespołowego kolegi stracił sekundę. Kolejne 0,8 sekundy stracił Thierry Neuville, który był najlepszy z obozu Hyundaia. Piątym czasem popisał się Adrien Fourmaux. Francuz stracił do najlepszego 2,6 sekundy. Wymienieni kierowcy zaliczyli trzy przejazdy próby i na ostatnich uzyskiwali najlepsze czasy.

Pierwsze problemy hybryd

Drugą piątkę otworzył Gus Greensmith, który na pierwszym przejeździe odcinka musiał mocno zwolnić w końcówce próby. W drugim przejeździe poprawił się i do najlepszego stracił 2,7 sekundy, ale nie zaliczył trzeciego przejazdu. Siódmy był Craig Breen (+3,0) oglądany na trasie trzykrotnie.

Stawkę Rally1, która jako jedyna pojawiła się na oesie uzupełnili Takamoto Katsuta (+3,8), Kalle Rovanpera (+3,9), Ott Tanak (+3,9) i Oliver Solberg (+5,1). Fin zatrzymał się na dojazdówce po problemach z układem napędowym, a Estończyk spóźnił się na pierwszy przejazd próby.

Co nas czeka w weekend?

Właściwa batalia rozpocznie się już dzisiaj. O 20:18 wystartuje pierwsza załoga do ponad 15-kilometrowego odcinka Luceram/Lontosque. O 21:31 rozpocznie się batalia na ponad 23-kilometrowej próbie La Bollene-Vesubie/Moulinet.

Piątek będzie stał pod znakiem trzech powtarzanych oesów. Co więcej w połowie dnia nie zaplanowano serwisu i wszelkie problemy mogą mieć ogromne znaczenie w wynikach. Do przejechania będzie łącznie 97,86 km. W sobotę zawodnicy zmierza się z pięcioma oesami o łącznej długości 92,46 km. Niedziela to dwa powtarzane oesy, które rozstrzygną losy pierwszego triumfatora hybrydowej ery mistrzostw świata. Zwycięzców powinniśmy poznać około 13:00.

Relacja z pierwszego przejazdu odcinka testowego

Rajd Monte Carlo 2022 – Wyniki – Odcinek testowy

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News