Hołowczyc dał jasną deklarację. Legenda zapowiada jedno! [WIDEO]

Hołowczyc dał jasną deklarację. Legenda zapowiada jedno! [WIDEO]

Krzysztof Hołowczyc Łukasz Kurzeja Mini Baja Poland Tyskie

Podaj dalej

Krzysztof Hołowczyc we wczorajszych kwalifikacjach Baja Poland zdeklasował rywali i pokazał, że jest głównym faworytem do odniesienia triumfu. Czy do swojego dorobku dopisze siódme już zwycięstwo w Szczecinie i Drawsku Pomorskim? Trzymamy kciuki, bo z pewnością chcielibyście przejść na TY z jeszcze bardziej utytułowaną legendą polskich rajdów.

Hołowczyc zdeklasował rywali

Przypomnijmy, że wczoraj zawodnicy mierzyli się z trasą o długości 7,33 km, którą wyznaczono przy ulicy Szafera w Szczecinie. Hołowczyc z Kurzeją pokonali rywali o 14,1 sekundy! Yazeed Al-Rajhi pilotowany przez Michaela Orr w Toyocie stracili niemal dwie sekundy na kilometrze! Trzecie miejsce wywalczyła kolejna z polskich załóg: Małuszyński/Małuszyńska w kolejnym Mini. Do Hołowczyca i Kurzei stracili 17,8 sekundy.

Dwie sekundy na kilometrze to dobry początek. Tutaj na pewno mieliśmy przewagę, ponieważ ten prolog jechaliśmy w zeszłym roku. Było bardzo dynamicznie. Mokry piasek daje wspaniałą przyczepność. Przetrwałem te gliniaste kawałki, gdzie pojechałem grzecznie i spokojnie. Gdybym atakował straciłbym kilka sekund. Pojechaliśmy czysto i jesteśmy bardzo zadowoleni z tego. Było czysto, spokojnie i szybko! Mamy teraz możliwość wyboru dowolnej pozycji startowej, co też jest dobre. Trzeba jednak cały czas iść do przodu (śmiech). Lubię ten rajd jechać jako pierwszy – podsumował swój występ Hołowczyc.

Przy deszczu zawsze lepiej jest być pierwszym. Oczywiście jakby było bardzo dużo kałuż, wtedy rozbryzgują je auta przed tobą. Jeśli jednak wjeżdżasz w błoto lepiej być z przodu. Strategię ustalimy jeszcze z moim umysłowym. Ja jestem tutaj od prostej roboty, od kręcenia kierownicą – żartował legendarny polski kierowca.

Przejdź na TY z Hołowczycem

Dzisiaj w harmonogramie Baja Poland mamy „tylko” dwa odcinki specjalne. Trudność wyznacza jednak fakt, że mierzą łącznie 350 kilometrów! W Drawsku Pomorskim możecie podziwiać rajdowy kunszt Krzysztof Hołowczyc, a miedzy próbami spotkać się z nim na serwisie, by przejść na TY!

Mimo wielu obowiązków związanych ze startem, popularny Hołek nie zapomina również o swoich kibicach i już w ten weekend możecie przejść z nim na TY! Oczywiście legenda rajdów może onieśmielić każdego z nas, ale pamiętajcie, że to też człowiek! Co więcej, gdy pojawicie się na Baja Poland czekają Was niesamowite emocje, a dodatkowo możliwość poznania Krzysztofa Hołowczyca dopełni udanego zakończenia wakacji.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News