Hołek już w Szczecinie! Przejdź z nim na TY! [WIDEO]

Hołek już w Szczecinie! Przejdź z nim na TY! [WIDEO]

16

Podaj dalej

Największa rajdowa impreza w Polsce startuje już dzisiaj, a to oznacza, że musicie pojawić się w Szczecinie i jego okolicach, by przejść z Hołkiem na TY!

Przejdź z Hołkiem na TY!

Wydawać mogłoby się, że tak wspaniały, a wręcz legendarny kierowca jest osobą niedostępną dla zwykłego kibica. Nic bardziej mylnego! Już w ten weekend możecie spotkać się z nim osobiście, by przejść z nim na TY! Były mistrz Europy oraz zdobywca podium na Rajdzie Dakar od wczoraj jest w Szczecinie i jego okolicach, gdzie przygotowuje się do startu.

Krzysztof Hołowczyc Porsche
fot. X-Raid Media

Co więcej, warto zaznaczyć, że Krzysztof Hołowczyc jest jednym ze współtwórców Baja Poland. Pojawił się na trasach pierwszej edycji w 2009 roku. Jego nazwisko szybko sprawiło, że impreza zyskała sporego prestiżu. Już od 2012 roku wydarzenie jest stałym elementem kalendarza pucharu świata w rajdach terenowych. Ambicja Hołowczyca sprawiła, że zapisał się również na liście triumfatorów. Nie byłoby w tym nic fascynującego, gdyby nie fakt, że dokonał tego sześciokrotnie, a rajd organizowany był dwanaście razy! Co więcej do sześciu triumfów dołożył dwa drugie miejsca.

Baja Poland jest dla mnie kultowym, cudownym miejscem. Przyjeżdżam tutaj po raz kolejny. Najwięcej ze wszystkich wygrałem ten rajd i zamierzam zrobić to jeszcze kilka razy. Zapraszam Was wszystkich na Baja Poland! Przejdźmy na TY! Czekam na Was – mówił Krzysztof Hołowczyc w rozmowie z nami.

O tym jak sympatycznym człowiekiem jest Hołek chyba nie trzeba wspominać. Fakt, że jest bardzo medialną osobą i niejednokrotnie spoglądał na nas z ekranów telewizorów lub pierwszych stron gazet, nie oznacza, że jest ikoną, którą należy jedynie podziwiać. To również człowiek, a zwłaszcza kierowca, który jak mało kto dba o swoich kibiców. Z pewnością, gdy spotkacie się z nim na Baja Poland znajdzie się chwila, by przybić piątkę, zrobić sobie zdjęcia, poprosić o autografy, czy po prostu porozmawiać i przejść na TY!

Baja Poland na start

Rywalizacja w Baja Poland rozpocznie się już dziś późnym popołudniem. Organizatorzy na dziś zaplanowali mierzący zaledwie osiem kilometrów pierwszy odcinek w Szczecinie. Ma on pomóc ustalić kolejność startową do głównej części zmagań.

W sobotę zawodnicy zmierzą się dwukrotnie z liczącą 175 kilometrów odcinkiem Drawsko Pomorskie. W niedzielę na dokładkę czekają po dwa przejazdy odcinków Lubieszyn-Dobra oraz Dobra-Szczecin. Triumfatorów poznamy około godziny 13:00.

krzysztof hołowczyc przejdź na ty baja poland
fot. X-Raid Media

Na liście zgłoszeń rundy Pucharu Świata pojawiło się trzydzieści duetów i do głównych rywali Krzysztofa Hołowczyca, który w Mini pojawi się wraz z Łukaszem Kurzeją należy zaliczyć Saudyjczyków Yasira Seaidana w kolejnym Mini oraz Yazeeda Al-Rajhi w Toyocie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News