Historyczny sukces ORLEN Team. Mogą pochwalić się triumfem w klasyku!

Historyczny sukces ORLEN Team. Mogą pochwalić się triumfem w klasyku!

Kacper Wróblewski Skoda Fabia Rally2 evo Rajd Świdnicki Krause rsmp

Podaj dalej

Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel, którzy na trasach Rajdu Świdnickiego-Krause pojawili się w Skodzie Fabii Rally2 evo, wygrali sowiogórski klasyk. Impreza stanowiła przedostatnią rundę mistrzostw Polski.

Liderzy od startu do mety

Wróblewski z Wróblem perfekcyjnie rozpoczęli zmagania i po sobotniej rozgrzewce składającej się z odcinka Walim-Michałkowa Dolna oraz superoesu na ulicach Świdnicy przewodzili stawce. W niedzielę kroku próbowali dotrzymać im Wojciech Chuchała i Sebastian Rozwadowski. Na mecie jednak oba duety dzieliło 6,4 sekundy. Najniższy stopień podium wywalczyli Sylwester Płachytka i Jacek Nowaczewski.

Dla kierowcy ORLEN Team to pierwszy triumf w krajowym czempionacie i drugie podium. Pierwsze wywalczył na przedwcześnie zakończonym tegorocznym Rajdzie Śląska. Jakub Wróbel również pierwszy raz spróbuje zwycięskiego szampana, ale na podium stanie trzeci raz. Pierwszy miał miejsce w 2018 roku na Rajdzie Polski, gdy pilotował Grzegorza Grzyba.

Wojciech Chuchała zameldował się w czołowej trójce mistrzostw Polski szesnasty raz. Dla Sylwestra Płachytki jest to czwarte podium. Ostatni raz stał na nim podczas zeszłorocznej edycji imprezy.

Koniec szans na tytuł

Na czwartym miejscu rywalizację zakończyli Tomasz Kasperczyk i Damian Syty. Duet w Volkswagenie Polo R5 do podium stracił 1,9 sekundy. Rezultat ten sprawił, ze stracili matematyczne szanse na tytuł mistrzów Polski. Czołową piątkę uzupełnili Maciej Lubiak i Grzegorz Dachowski (+47,0). Dla kierowcy Skody jest to najlepszy wynik od czasu trzeciego miejsca wywalczonego na Rajdzie Nikon 2007.

Drugą piątkę otworzyła załoga Kotarba/Kotarba (+1:06,8) w Citroenie C3 Rally2. Za ich plecami sklasyfikowano Zbigniewa Gabrysia i Krzysztofa Janika (+1:39,9) oraz najszybszego w stawce aut z napędem na jedną oś Jacka Sobczaka. Kierowcę Porsche 997 GT3 pilotował Michał Marczewski.

Miko Marczyk - Rajd Barum 2021

Rozstrzygną Koszyce

Drugie miejsce Wojciecha Chuchał i Sebastiana Rozwadowskiego oraz cztery punkty wywalczone na Power Stage oznaczają, że tylko oni mogą zagrozić w walce o mistrzostwo Mikołajowi Marczykowi i Szymonowi Gospodarczykowi. Druga z załóg ORLEN Team w ten weekend rywalizuje na trasach mistrzostw Europy i nie mogła stawić się w Górach Sowich i Wałbrzyskich. Przed Rajdem Koszyc obie załogi dzielą 42 punkty. Do wywalczenia będzie 45. Jedynie siedem punktów do duetu Marten Sport tracą Kasperczyk i Syty oraz triumfatorzy Rajdu Świdnickiego-Krause Wróblewski i Wróbel.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News