Gran Turismo jako film! Mamy pierwsze materiały! [WIDEO]

Gran Turismo jako film! Mamy pierwsze materiały! [WIDEO]

Gran Turismo jako film! Mamy pierwsze materiały! [WIDEO]

Podaj dalej

Gran Turismo, jedna z najlepszych gier wyścigowych w historii, trafi na ekrany kin. Studio Sony ogłosiło, że po Uncharted to samochodowa produkcja zostanie zaadaptowana na film.Dziś został przedstawiony pierwszy materiał wideo promujący nowy film.

Gran Turismo – 26 lat grania

Seria wyścigowych gier została zapoczątkowana w 1997 roku. Za produkcję odpowiedzialna jest firma Polyphony Digital, a wydawcą jest Sony Computer Entertainment. W pierwszej wersji gry, która odniosła ogromny sukces komercyjny i zapoczątkowała serię znalazło się 140 samochodów i jedenaście tras. Produkcja sprzedała się w blisko 11 milionach egzemplarzy.

Rekordową sprzedażą może pochwalić się trzecia odsłona gry, która trafiła do blisko 15 milionów graczy. W tym roku fani wirtualnych wyścigów otrzymali siódmą część gry, w której znajduje się ponad 420 samochodów i 90 tras.

Co wiemy o filmowej wersji?

Za produkcję filmu obok PlayStation Productions odpowiedzialne ma być studio Columbia Pictures. Reżyserem jest Neill Blomkamp, który najbardziej znany jest z filmów takich jak Dystrykt 9, Elizjum i Chappie. Co ciekawe w przeszłości twierdził, że gry tworzone na podstawie gier i filmy powstałe na bazie gier są słabe. Z tego powodu nie chciał, by powstała gra na podstawie filmu Dystrykt 9. W 2004 roku stworzył reklamę Citroena C4 – Alive with technology.

Za scenariusz odpowiada Jason Hill, który współtworzył m.in. Snajpera, Amerykańskie ciacho i Chwałę bohaterom. Zgodnie z zapowiedziami film nie ma być jedynie bezpośrednim przełożeniem gry na ekrany kin. Szczegóły fabuły są jednak trzymane w tajemnicy. Plotki sugerują, że zostanie przedstawiona historia młodego gracza, który dzięki wirtualnej rywalizacji został zawodowym kierowcą wyścigowym. Co ciekawe w latach 2008-2016 istniał program wspierania talentów GT Academy. Zgodnie z programem po przejściu wirtualnych kwalifikacji i kolejnych szczebli rywalizacji, zwycięzca przechodził intensywny kurs kierowcy wyścigowego i otrzymywał wyścigową licencję. Obecnie podobny program nosi nazwę Gran Turismo World Series.

Gran Turismo – obsada

Główną rolę w filmie dostał Archie Madekwe. Znany jest najbardziej z występów w Midsommar. W biały dzień oraz See. W obsadzie znajdziemy również m.in. gwiazdę Stranger Things: Davida Harboura czy Orlando Blooma.

W filmie pojawi się również była wokalistka Spice Girls, a obecnie żona szefa ekipy Red Bulla w Formule 1: Geri Horner (z d. Halliwell).

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News