Giovinazzi rozstanie się z Alfą! Robi się miejsce dla Kubicy!

Giovinazzi rozstanie się z Alfą! Robi się miejsce dla Kubicy!

Robert Kubica Antonio Giovinazzi Alfa Romeo racing ORLEN GP Włoch F1 2021

Podaj dalej

Alfa Romeo Racing ORLEN jest ostatnim zespołem, który nie ma jeszcze skompletowanego składu na przyszłoroczne mistrzostwa świata Formuły 1. Wiele jednak wskazuje na to, że z ekipą pożegna się Antonio Giovinazzi.

Ekspert ma jasne zdanie

O ile sam zespół nadal nie informuje oficjalnie o tym, kto będzie kolegą Valtteriego Bottasa, o tyle głos zabrał jeden z najbardziej cenionych dziennikarzy w Formule 1: Roger Benoit. Według niego „Włochy muszą przygotować się na to, że w sezonie 2022 nie będą mieli kierowcy Grand Prix”.

„Zwolnienie Giovinazziego to tylko kwestia czasu.” dodawał w swoim komentarzu. Zdaniem Benoita kierowca został przytłoczony przez Formułę 1. Dodatkowo wytyka mu się „grzech śmiertelny”, który popełnił w Turcji, którego nie wybaczy mu szef zespołu Frederic Vasseur. Chodzi o przepuszczenie w trakcie trwania rywalizacji Kimiego Raikkonena, by Fin powalczył o punkty dla ekipy.

Kiedy w Austin ponownie pojawiły się decyzje zespołowe, Giovinazzi natychmiast posłuchał. W przeciwnym razie zostałby zwolniony. Gdy Bottas pojawi się w zespole będzie wyraźnym numerem 1. Vasseur nie potrzebuje zbuntowanego kierowcy, tylko pomocnika, który również zdobędzie punkty – dodał.

Kubica w drugim fotelu?

Jednym z kandydatów na objęcie drugiego fotela w Alfie Romeo Racing ORLEN jest Robert Kubica. Szanse Polaka nie są jednak zbyt duże, ale jak pokazała już historia, a nawet obecny sezon, wiele może się zdarzyć.

Priorytetem Alfy Romeo jest zatrudnienie kierowcy, który obecnie ściga się w Formule 2. Największe szanse ma Chińczyk Guanyu Zhou za którym stoją też niezwykle bogaci sponsorzy. Obecny wicelider sezonu jest w stanie zapłacić 30 milionów dolarów za miejsce na sezon 2022. Pod uwagę bierze się również lidera Formuły 2: Oscara Piastriego oraz Theo Pourchaire’a, który jest protegowanym Frederica Vasseura.

Robert Kubica wraca do F1 w 2022?

Trudna sytuacja Alfy Romeo

Obecny sezon nie układa się najlepiej dla ekipy, która jest sklasyfikowana na dziewiątym miejscu wśród zespołów. Antonio Giovinazzi, Kimi Raikkonen i Robert Kubica zdołali wywalczyć jedynie siedem punktów. W najważniejszych dla losów dolnej części tabeli „szalonych” wyścigach jak w Belgii sytuację najlepiej wykorzystywał Williams. Brytyjska ekipa ma 23 punkty, o szesnaście więcej od Alfy Romeo. Stawkę z zerowym dorobkiem zamyka Haas, który już na początku roku zapowiadał zrezygnowanie z walki w tym roku na rzecz rozwoju auta na sezon 2022.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News