Faworyci w bandach, zespół Kubicy z karą. Działo się przed hyperpole! [WIDEO]

Faworyci w bandach, zespół Kubicy z karą. Działo się przed hyperpole! [WIDEO]

Robert Kubica 24h Le Mans ORLEN Team WRT

Podaj dalej

Pod znakiem kraks faworytów oraz kary dla zespołu Roberta Kubicy stał trzeci trening przed 24-godzinnym wyścigiem Le Mans. Zespoły z pewnością mają teraz, co robić!

Kara dla ekipy Kubicy

Podobnie jak wczoraj kierowcy mieli do dyspozycji trzygodzinną sesję. Dwadzieścia minut mniej do wykorzystania miał jednak zespół Roberta Kubicy. Sędziowie podczas rutynowej kontroli wykryli nieprawidłowości naruszające regulamin techniczny. Wykroczenie nie było jednak na tyle poważne, by dyskwalifikować ekipę i postanowiono nadać 20 minut kary stop&go, którą ekipa miała zrealizować na początku sesji.

Jako pierwszy za kierownicą Oreci w barwach PKN ORLEN zasiadł Robert Kubica. Pola przejechał dwa, a następnie cztery okrążenia i uzyskał czas 3:32,580. Kierownicę od reprezentanta ORLEN Team przejął Yifei Ye, który zaliczył sześć okrążeń. Chińczyk poprawił czas Kubicy na 3:32,319. Jako trzeci za kierownicą zasiadł Louis Deletraz. Szwajcar najpierw zaliczył pięć, a następnie kolejne pięć okrążeń. W drugim wyjeździe uzyskał czas 3:31,865, który dał szóste miejsce w stawce LMP2.

Kraksy faworytów

Sesja, podobnie jak wczoraj, stała pod znakiem czerwonych i żółtych flag. Swoje auta rozbijali m.in. faworyci do triumfu w klasie LMP2: IDEC Sports oraz DragonSpeed. Problemy miała też jedna z Toyoty klasy hypercar.

Najszybsi ostatecznie okazali się kierowcy Alpine, którzy uzyskali rezultat 3:26,594. Za ich plecami sklasyfikowano dwie Toyoty. Siódemka była szybsza od ósmeki, ale obie straciły około półtorej sekundy. Czwarte miejsce wywalczyli kierowcy Glickenhaus Racing.

W LMP2 najszybsi byli kierowcy ekipy JOTA. Nieco ponad 0,4 sekundy straciła ekipa United Autosports USA, a kolejne pół sekundy zespół United Autosports. Czołową piątkę uzupełnili zawodnicy Panis Racing i Teamy WRT w aucie z numerem 31. Inter Europol competition znalazł się na dziewiątej pozycji w LMP2.

Co jeszcze przed nami?

O 21:00 wystartuje walka o hiperpole, a o 22:00 ostatni, dwugodzinny trening. Wyścig rozpocznie się w sobotę o 16:00. Przed nim kierowcy będą mieli 15 minut na ostatnie poprawki podczas sesji rozgrzewkowej, którą zaplanowano na 11:30.

24h Le Mans – Trening 3 – Wyniki

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News