Cudem uniknął śmierci pod kołami potwora [WIDEO]

Cudem uniknął śmierci pod kołami potwora [WIDEO]

baja wypadek kibic crash

Podaj dalej

Rywalizacja w zawodach typu baja w Stanach Zjednocznych jest niezwykle popularna. Poza sporą grupą rywalizujących zawodników na trasach da się zauważyć znaczące rzesze kibiców, którzy nie zawsze zachowują zdrowy rozsądek.

Na jednej z efektownych prób przygotowanych przez organizatora Baja Nevada zimną krwią wykazał się najszybszy w grupie B: Harley Letner. Po przejechaniu jednej z hop jego auto skierowało się wprost na stojącego w krzakach kibica. Opanowanie i trzymanie gazu w podłodze do końca, uratowało mało roztropnego człowieka, co wzbudziło zachwyt fanów.

Warto jednak zaznaczyć, że maszyna w locie nie jest do opanowania, a po lądowaniu kierowca ma ułamek sekundy na podjęcie decyzji, gdy widzi, że coś jest nie tak. Pamiętajcie, by gdy Wy oglądacie motorsportową rywalizację wybierać te bezpieczniejsze miejsca.

Harley Letner jest wnukiem Danny’ego, kierowcy, który w latach pięćdziesiątych rywalizował w NASCAR Cup Series. Startując w 27 wyścigach raz rozpoczynał walkę z pole position i dwa razy był najlepszy na linii mety.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News