Co za dzień w Tokio!!! Cztery medale Polaków na igrzyskach! [WIDEO]

Co za dzień w Tokio!!! Cztery medale Polaków na igrzyskach! [WIDEO]

Karolina Naja Tokio 2020 Igrzyska olimpijskie

Podaj dalej

Igrzyska olimpijskie Tokio 2020 trwają już dwanaście dni i polscy sportowcy w końcu przełamali niezbyt chwalebną passę i wywalczyli kolejne medale.

Dwa medale, które wywalczyliśmy do wczoraj oznaczają najsłabszy w historii polskich startów wynik od 70 lat. Ostatni raz tak nikły dorobek mieliśmy w Helsinkach w 1952 roku. Wtorek okazał się jednak niezwykle szczęśliwy dla naszych sportowców.

Czytaj też: Złoty medal Tokio 2020 dla Polaka? Gnał po triumf ponad 100 km/h na rowerze!

Kolejny medal „z wody”

W nocy mogliśmy radować się ze srebrnego medalu kajakarek, które rywalizowały w sprinterskiej dwójce na 500 metrów. Lepsze od Karoliny Naji i Anny Puławskiej okazały się jedynie Nowozelandki, które na mecie poza radości ze złotego medalu, mogły świętować rekord olimpijski.

Polki zmagania zaczęły od pewnego triumfu w kwalifikacjach, co zapewniło pewne miejsce w półfinale. W nim zacięty bój toczył cztery załogi, ale każda z nich pewnie awansowała do finału A. Biało-czerwone zostały sklasyfikowane na czwartym miejscu, tuż za Nowozelandkami, Australijkami i Białorusinkami.

Zapasy wracają do łask

Ze świetnej strony w walkach zapaśniczych spisał się Tadeusz Michalik. Polak pewnie wygrał bój w 1/8 finału, a po zaciętej walce pokonał Amerykanina w 1/4 finału. W półfinale musiał uznać wyższość zdecydowanie lepszego Rosjanina. Dziś w walce o brąz Polak potrzebował niecałych dwóch minut, by pokonać węgierskiego rywala.

Królowa sportów znowu daje radość

Lekkoatletyczne zmagania zawsze przynoszą polskim kibicom niesamowite emocje. Dziś dzięki Anicie Włodarczyk i Malwinie Kopron możemy cieszyć się z kolejnego złotego i brązowego medalu.

Lepsza z Polek po pierwszym niezaliczonym rzucie, w drugim uzyskała 76,01 metra, a w trzecim poprawiła się na 77,44 m. Do finałowej ósemki awansowały także szósta Joanna Fiodorow i siódma Malwina Kopron.

Włodarczyk w czwartym rzucie popisała się wynikiem 78,48 m i pewnie przewodziła stawce. Malwina Kopron po 74,11 m awansowała na piąte miejsce. W kolejne próbie poprawiła się na 75,49 m i awansowała na drugie miejsce!

W finałowej serii nikt nie zdołał dorównać Włodarczyk i mamy złoty medal w rzucie młotem kobiet. Malwinę Kopron w ostatniej serii pokonała Chinka. Joanna Fiodorow po najlepszym wyniku w sezonie została sklasyfikowana na siódmej pozycji.

Ile są warte medale Tokio 2020?

Biorąc pod uwagę surowce, z których wykonano medale, ich wartość jest zdecydowanie większa na poziomie mentalnym i sentymentalnym. Biorąc pod uwagę jedynie kuczce złoty krążek jest wart około 2000 zł, srebrny około 850 zł, a brązowy około 10 zł.

Zdecydowanie większe są premie, które otrzymują polscy sportowcy w związku z wywalczeniem miejsca na olimpijskim podium. Złoty medalista otrzyma z Polskiego Związku Olimpijskiego 120 tysięcy zł, srebrny 80 tysięcy, a brązowy 50 tysięcy. Nieco inaczej wygląda sytuacja w przypadku sportów zespołowych takich jak koszykówka 3×3, siatkówka plażowa oraz wszelkich sztafet, debli, mikstów, osad i załóg. W tym przypadku zawodnicy otrzymują do podziało odpowiednio 90, 60 i 37,5 tysiąca. W przypadku siatkarzy za złoty medal otrzymają 720 tysięcy do podziału. Srebro wyceniono na 480 tysięcy, a brąz na 300 tysięcy złotych.

Volkswagen Golf Mk8

Medale Tokio 2020 jak Volkswageny

By w bardziej motoryzacyjny sposób zaprezentować, ile są warte medale igrzysk olimpijskich Tokio 2020 postanowiliśmy porównać je do cen niezwykle popularnych w Polsce Volkswagenów.

Za indywidualny złoty medal można obecnie kupić najnowszego Volkswagena Golfa wyposażonego w dwulitrowy silnik TSI, który zapewnia 190 KM. W aucie znajdziemy także siedmiostopniową skrzynię biegów DSG.

Srebrny medalista będzie mógł pozwolić sobie na najnowszego Volkswagena Polo, którego zasila litrowi silnik TSI o mocy 110 KM. Podobnie jak w przypadku Golfa jest wyposażony w siedmiostopniową skrzynię biegów DSG.

Za nieco ponad 50 tysięcy złotych można nabyć nowego trzydrzwiowego Volkswagena up!. Auto wyposażone jest w litrowy silnik, który zapewnia 65 KM oraz manualną pięciobiegową skrzynię biegów.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News