Co się stanie, gdy zostaniesz na czterech felgach? Sprawdzili to na Subaru Imprezie! [WIDEO]

Co się stanie, gdy zostaniesz na czterech felgach? Sprawdzili to na Subaru Imprezie! [WIDEO]

Subaru Impreza felga

Podaj dalej

Niejednemu z Was pewnie przytrafiło się uszkodzić oponę i musieliście przejechać fragment swojej trasy na kapciu. Część z Was mogła doświadczyć również jazdy na samej feldze. Co się jednak stanie, gdy zostaniemy na czterech felgach?

Kajetanowicz sprawdził to za Was

Kajetan Kajetanowicz, rajdowy mistrz Polski i Europy, a obecnie kierowca walczący o tytuł mistrza świata WRC3, postanowił sprawdzić, jak zachowa się jego treningowe Subaru Impreza, gdy zostanie wyposażone w jedynie cztery felgi.

Chcąc sprawdzić jak najwięcej aspektów, testy rozpoczęto od niespotykanej sytuacji, nawet na rajdowych oesach, czyli startu na czterech felgach. Wyniki tej próby zaskoczył nie tylko widzów, ale również samych testerów. Co więcej spróbowano również ze startu zatrzymanego holować inne Subaru.

Po prostych próbach jazdy przyszedł również czas na najbardziej wymagający test. Jak felga spisze się na krótkiej próbie i czy wytrzyma wszystkie obciążenia? Przekonajcie się!

Po zabawie czas na walkę

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak oczywiście nie odpuszczają boju o tytuły mistrzów świata w WRC3. Pojawili się na opublikowanej dziś liście zgłoszeń Rajdu Katalonii, który stanowi przedostatnią rundę sezonu. Polski kierowca, który ma o jeden start mniej od liderującego Yohana Rossela staje przed arcyważnym zadaniem, by odrobić straty.

Polak otwiera listę WRC3 i tradycyjnie pojawi się za kierownicą Skody Fabii Rally2 evo. Do jego najgroźniejszych rywali należy zaliczyć korzystających z bliźniaczych rajdówek Chrisa Ingrama i Emila Lindholma. Niezwykle groźni będą również lokalni kierowcy z Pepe Lopezem i Janem Solansem na czele. Pierwszy z nich skorzysta z kolejnej Skody, a drugi z Citroena C3 Rally2.

Kajetan Kajetanowicz, Rajd Estonii 2021
fot. kajto.pl

W najmocniejszej klasie zgłoszono dwanaście aut. Toyota tradycyjnie wystawi cztery Yarisy WRC dla Sebastiena Ogiera, Elfyna Evansa, Kallego Rovanpery i Takamoto Katsuta. Barw Hyundaia obok Thierry’ego Neuville’a i Otta Tanaka będą bronić Dani Sordo, Pierre-Louis Loubet i Oliver Solberg. M-Sport wystawi Fiesty WRC dla Gusa Greensmitha i Adriena Fourmauxa. Fiestę przywiezie również Armando Pereira.

Przeczytaj również