Chcesz zostać gwiazdą rajdów? Może FIA szuka właśnie Ciebie? [WIDEO]

Chcesz zostać gwiazdą rajdów? Może FIA szuka właśnie Ciebie? [WIDEO]

Chcesz zostać gwiazdą rajdów? Może FIA szuka właśnie Ciebie? [WIDEO]

Podaj dalej

Polski Związek Motorowy dołączył do inicjatywy FIA i razem z międzynarodową federacją rozpocznie poszukiwania młodych rajdowych talentów!

Projekt FIA Rally Star skierowany jest do młodych zawodników w wieku od 18 do 26 lat. Młodzi kierowcy mogą rozpocząć rywalizację w świecie wirtualnym lub realnym. Polski etap ma na celu wyłonienie podstawowej grupy, która będzie walczyć o awans do kontynentalnej części zmagań. Z niej wyłonieni zostaną finaliści światowego finału.

Polska rywalizacja rozpocznie się 13 marca i potrwa do 29 kwietnia. Zaplanowano cztery wirtualne rundy w grze WRC9. Z każdej rundy wyłonionych zostanie 15-16 zawodników, by na koniec najlepszych 60-64 graczy zmierzyło się w wirtualnym finale. W dniach 8-9 maja odbędzie się decydująca batalia na torze Modlin, gdzie swój symulator podstawi firma Ragnar. Każdy z graczy będzie miał 15 minut na uzyskanie jak najlepszego rezultatu. Najlepszy mężczyzna i kobieta awansują do europejskiej części batalii.

Jeśli ktoś nie przepada za wirtualną rywalizacją będzie mógł powalczyć o swoją przepustkę do finału w realnym świecie. Ósmego maja na torze Modlin odbędą się kwalifikacje i pierwszy finał slalomu samochodowego. Do dyspozycji startujących będą Skody segmentu B. Każdy będzie miał do pokonania trzy okrążenia: zapoznawcze oraz dwa z pomiarem czasu. Sześciu najlepszych mężczyzn i sześć najlepszych kobiet awansuje do popołudniowego finału, który odbędzie się na nowej trasie. O wynikach zadecyduje suma dwóch najlepszych okrążeń. Na drugi dzień zaplanowano taką samą formułę, a najlepsi z obu dni dostaną przepustkę na europejski finał.

Szczegóły oraz rejestrację znajdziecie pod adresem: www.pl.fiarallystar.com.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News