Aston Martin pokazał nowy model. Setkę osiąga w mniej niż dwie sekundy! [WIDEO]

Aston Martin pokazał nowy model. Setkę osiąga w mniej niż dwie sekundy! [WIDEO]

Aston Martin pokazał nowy model. Setkę osiąga w mniej niż dwie sekundy! [WIDEO]

Podaj dalej

Aston Martin zachwycił cały motorsportowy świat i zaprezentował swoim fanom model AMR22. Czy okaże się hitem?

Aston Martin dla wybranych

Marka została trzecią, która zaprezentowała malowanie swojego auta na sezon Formuły 1 2022. Za kierownicą zasiądą w tym roku Sebastian Vettel i Lance Stroll. Samochód został zaprezentowany na fabrycznej linii produkcyjnej w głównej siedzibie Aston Martina w Gaydon. Auto zostało skonstruowane zgodnie z nowymi przepisami, które mają uatrakcyjnić rywalizację.

Tradycyjne zielone barwy zyskały akcenty limonowe, co zespół określił jako „wyrafinowaną wersję tradycyjnego malowania”. Samochód pojawi się na torze już dziś w Silverstone. Zespół zaplanował dzień filmowy.

Pretendent do mistrzostwa

Podjazd pod Aston Clinton znajduje się około godziny od Gaydon. To właśnie tam Lionel Martin wprowadził Aston Martina do motorsportu. To był początek drogi, na której dziś jest nasz zespół F1. Mamy pięcioletni plan, by dalej się wspinać i dojść na szczyt – mówił właściciel zespołu: Lawrence Stroll.

To nie tylko wielka szansa dla Aston Martina, ale dla wszystkich zespołów. Musimy wierzyć, że wykonaliśmy lepszą pracę i wiem, że wszyscy zaangażowani pracują niewiarygodnie ciężko, by dać Sebowi i mnie najlepszą szansę. Jednocześnie musimy pozostać realistami – dodał Lance Stroll, kierowca.

Każdy chce wygrywać, łącznie ze mną. Nikt nie byłby w Formule 1, gdyby jego marzeniem nie były triumfy. Nie jestem inny. Najważniejsze, by iść do przodu. To dopiero drugi rok pięcioletniego planu, więc wciąż jesteśmy bliżej startu. Zespół ma wielkie ambicje i plany. Jestem bardzo podekscytowany, że mogę być jego częścią – dodał.

Spójrz na ten samochód. Kto nie byłby podekscytowany perspektywą ścigania się nim? Jeśli chodzi o nasze nadzieje na sezon, chyba nikt tak naprawdę nie wie, czego się spodziewać. Są nowe przepisy i każdy ma nadzieję, ze dobrze je zrozumiał – zakończył Sebastian Vettel.

Nowy szef zespołu

W tym roku rolę szefa zespołu obejmie Mike Krack. Swoją pracę rozpocznie podczas przedsezonowych jazd w Barcelonie. Pierwsze testy zaplanowano pod koniec lutego. W swoim CV ma miedzy innymi prowadzenie sportowego działu BMW.

Aston Martin AMR22 – Wideo prezentacja

Galeria – Aston Martin AMR22

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News