AlphaTauri pokazało nowy model [WIDEO]

AlphaTauri pokazało nowy model [WIDEO]

AlphaTauri AT03 F1 2022 1

Podaj dalej

Sezon Formuły 1 zbliża się wielkimi krokami, o czym świadczą kolejne prezentacje nowych samochodów. Dziś fani królowej motorsportu mogli poznać samochód AlphaTauri.

Walentynkowy prezent

Zespół AlphaTauri zaprezentował dziś model AT03. W opublikowanym materiale wideo zaprezentowano głównie malowanie nowego pojazdu. Do wygenerowania wizualizacji użyto zmodyfikowanego modelu, który zaprezentowali w zeszłym roku organizatorzy Formuły 1.

Oznacza to, że AlphaTauri podobnie jak Red Bull na razie ukrywa szczegóły auta. Być może obie ekipy znalazły w nowym regulaminie technicznym lukę, którą chcą skrzętnie wykorzystać. Prawdziwy wygląd AT03 poznamy dopiero podczas przedsezonowych jazd w Barcelonie. Testy zaplanowano na koniec lutego.

Jestem podekscytowany tym, że możemy w końcu ujawnić, jak będzie wyglądał nasz samochód Formuły 1 w 2022 roku. To zupełnie nowa era F1. Mamy nadzieję, że po zeszłorocznym sukcesie, ten pakiet będzie bardzo mocny. Myślę, że udało nam się dostarczyć coś bardzo specjalnego – komentował Franz Tost, szef zespołu.

Skład bez zmian

W składzie zespołu pozostali kierowcy oglądani przed rokiem. O dobre wyniki powalczą Pierre Gasly i Yuki Tsunoda. Francuz zaznaczył, że już nie może się doczekać pierwszych jazd AT03.

W tym roku widzimy ogromną zmianę auta, która wynika z nowych przepisów. Konstrukcja jest zupełnie inna. Zespół musiał zacząć od czystej kartki papieru – komentował Gasly.

Nie poznamy prawdziwych osiągów AT03 dopóki nie wyjedziemy na tor podczas przedsezonowych testów w Barcelonie. Jak na razie uważam, że wygląda świetnie i jestem bardzo podekscytowany rozpoczęciem nowego sezonu – dodał.

Powtórzyć udany rok

Ekipa AlphaTauri w zeszłym roku zaliczyła bardzo udaną kampanię w Formule 1. Zespół zacięcie walczył o piąte miejsce z Alpine, ale ostatecznie musiał pogodzić się z porażką o trzynaście punktów.

Z dwójki kierowców wyżej sklasyfikowany był Pierre Gasly, który zdobył 110 punktów. Francuz został sklasyfikowany na dziewiątym miejscu. Yuki Tsunoda w swoim debiutanckim sezonie wywalczył 32 punkty i znalazł się na czternastej pozycji.

Ekipa świętowała jedno podium. Pierre Gasly wywalczył trzecie miejsce w GP Azerbejdżanu, gdzie uległ jedynie Sergio Perezowi i Sebastianowi Vettelowi.

AlphaTauti AT03 – Wideo

Galeria – AlphaTauri AT03

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News