Alfa Romeo, która zachwyca? Ta jest cudowna! [WIDEO]

Alfa Romeo, która zachwyca? Ta jest cudowna! [WIDEO]

alfa-romeo-tonale

Podaj dalej

Alfa Romeo potrafi zachwycić niejednego fana motoryzacji, ale tym razem przeszła wszelkie pojęcie. Model C43, który zaprezentowano dziś w Zurychu oceniony został jako najpiękniejszy samochód w swojej gamie.

Alfa Romeo stawia na C43

W Zurychu i Hinwil dokonano dziś prezentacji modelu C43, który ma podbić tory Formuły 1. Po rozstanie z PKN ORLEN i połączeniu sił z marką Stake, auto przybrało czerwono-czarne barwy. Za kierownicą zasiądą tak samo jak w zeszłym roku Valtteri Bottas i Guanyu Zhou.

Malowanie zaprojektowano przez Centro Stile Alfa Romeo, obejmuje rosnącą gamę marek związanych z zespołem. Najwięcej miejsca przeznaczono dla nowego partnera tytularnego: marki Stake. Jak sam określił się zespół, w ostatnich latach stał się jednym z liderów w poszukiwaniach świeżego podejścia do marketingu, z niezrównanym poziomem dostępu i ciągłym dążeniem do innowacji.

Za projekt techniczny auta odpowiadał Jan Monchaux. Auto będzie napędzane jednostką napędową Ferrari. C43 jest ewolucją zeszłorocznego modelu.

Wszyscy pragną jazdy

– C43 w końcu został pokazany i nie mogę się doczekać, gdy wyjedziemy na tor. Naprawdę podobają mi się nasze nowe barwy. Myślę, że są oszałamiające i stanowią świetną ewolucję poprzednich. To był inspirujący pierwszy sezon z zespołem. Zaliczyliśmy całkiem solidne występy i teraz mamy tylko jeden kierunek: wyżej i lepiej. Oczywiście jeszcze jest wiele do zrobienia i rzeczy do poprawy. Jestem jednak przekonany, że mamy w sobie siłę, by dążyć do poprawy wyników. Nie mogę doczekać się powrotu do wyścigów. Jestem w pełni naładowany i czekam na start sezonu – komentował Valtteri Bottas.

– Cieszę się, że po wszystkich zakulisowych pracach w końcu ujrzałem C43. Myślę, ze projekt na 2023 rok jest piękny. Nie mogę doczekać się jazdy w Barcelonie w najbliższych dniach, zanim rozpoczniemy właściwe testy w Bahrajnie. W zeszłym roku zespół sprawił, że od początku czułem się jak w domu. Oczekiwania na ten sezon są zdecydowanie wyższe i przeniosę całe doświadczenie z mojego debiutanckiego sezonu na 2023 rok. Jestem podekscytowany tym, co nadchodzi i gotowy do ataku – mówił Guanyu Zhou.

Alfa Romeo C43 – Galeria

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News