62-latek spowodował trzy wypadki! Odebrano mu marzenie! [WIDEO]

62-latek spowodował trzy wypadki! Odebrano mu marzenie! [WIDEO]

62-latek spowodował trzy wypadki! Odebrano mu marzenie! [WIDEO]

Podaj dalej

62-letni Philippe Cimadomo, który w tym roku miał spełnić swoje marzenie i wystartować w 24-godzinnym wyścigu Le Mans musi obejść się smakiem. Po trzech incydentach, w których brał udział podczas treningów organizatorzy stwierdzili, że nie dopuszczą go do startu.

62-latek rozbijał rywali

Philippe Cimadomo bronił barw zespołu TDS Racing w klasie LMP2. Podczas pierwszego treningu uczestniczył w incydencie z Chevroletem Corvette w szykanie Dunlopa. Zdaniem sędziów 62-latek prawie spowodował tez wypadek podczas zjazdu do garażu. W trzecim treningu rozbił swoje auto po kontakcie z autem zespołu WRT, które prowadził Sean Gelael.

Sędziowie stwierdzili, że początkujący kierowca nie jeździ zgodnie ze standardami wymaganymi do bezpiecznego udziału w pozostałej części imprezy. Zawodnik próbował wytłumaczyć sędziom, że w tym roku startował w European Le Mans Series, gdzie nie miał żadnych incydentów, a wypadki spowodowane podczas treningów były chwilową słabością. Zaznaczył, że czuje, że zdobył doświadczenie niezbędne do rywalizacji, ale sędziowie pozostali nieugięci.

Czytaj też: Alfa Romeo F1 Team ORLEN zmienia barwy! To krok w dobrą stronę?

Kierowca Mercedesa na zastępstwo

62-latka, który był najstarszym uczestnikiem tegorocznej edycji imprezy zastąpi Nyck de Vries. Holender regularnie broni barw Mercedesa w Formule E. Jest również kierowcą testowym i rezerwowym Toyoty w wyścigach długodystansowych. Wielokrotnie jeździł hipersamochodem japońskiego producenta.

De Vries połączy siły z byłym kierowcą Rebelliona LMP1: Mathiasem Beche oraz Tijmenem Van der Helmem. W oświadczeniu zespołu możemy przeczytać, że wszystkie zainteresowane strony zgodziły się na zmianę.

24-godzinny wyścig Le Mans rozpocznie się w sobotę o godzinie 16:00. Zanim rozpocznie się właściwa batalia na ranek zaplanowano 15-minutową sesję rozgrzewką. Przypomnijmy, że w wyścigu weźmie udział zespół Prema ORLEN Team z Robertem Kubicą w składzie. Dwa samochody w klasie LMP2 wystawia także polski zespół Inter Europol Competition. W jednym z nich biało-czerwonych barw będzie bronił Jakub Śmiechowski. zespół sponsorowany przez PKN ORLEN w kwalifikacjach wywalczył piąte miejsce w stawce LMP2.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News