24h Le Mans kolejnym wyzwaniem Roberta Kubicy [WIDEO]

24h Le Mans kolejnym wyzwaniem Roberta Kubicy [WIDEO]

Podaj dalej

Robert Kubica przyznał w materiale przygotowanym dla zespołu WRT, że start w 24-godzinnym wyścigu Le Mans będzie dla niego kolejnym wyzwaniem.

Kierowca ORLEN Team po sezonie spędzonym w DTM postanowił spróbować swoich sił w wyścigach długodystansowych. Po pechowym występie w Stanach Zjednoczonych czeka go sezon w europejskiej serii Le Mans oraz kultowy 24-godzinny wyścig. Polak będzie rywalizował za kierownicą Oreci 07 LMP2.

Nie powiem, że to marzenie, które się spełni, ponieważ pewnie bym skłamał. Gdy byłem dzieckiem nie marzyłem o wystartowaniu w Le Mans. To dla mnie kolejny cel, to duże wyzwanie. Zdecydowanie jedno z największych, jakiemu można sprostać w motorsporcie, zarówno z perspektywy kierowcy jak i zespołu – mówił Kubica.

Testy w Barcelonie trwają

Polak wraz z zespołem cały czas przebywa w Barcelonie, gdzie dziś rozpoczął się już piąty dzień testów ogumienia. We wczorajszych dwóch 4-godzinnych sesjach wzięła udział ekipa kierowcy ORLEN Team. W pierwszej sesji zostałą sklasyfikowana na trzecim miejscu. do najszybszych straciła nieco ponad 0,2 sekundy. Po południu Polak wraz z Louisem Delatrazem i Yifeiem Ye zostali sklasyfikowani na drugiej pozycji.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News