14-latek zginął w wyścigu motocyklowym [WIDEO]

14-latek zginął w wyścigu motocyklowym [WIDEO]

Hugo Millan wypadek crash European Talent Cup

Podaj dalej

Miniony weekend miał być kolejnym motocyklowym świętem dla młodych hiszpańskich talentów, ale po fatalnym wypadku, do którego doszło na torze Aragon wszystkich ogarnęła żałoba.

Seria European Talent Cup jest jednym z kolejnych szczebli w drabince rozwoju młodych motocyklistów. Startował w niej m.in. Hugo Millan, który dołączył do stawki w 2019 roku. Ten sezon dla młodego zawodnika zapowiadał się jako przełomowy. 14-latek dwukrotnie wywalczył pole position i stawał na podiach wyścigów. W klasyfikacji sezonu był na drugim miejscu w stawce liczącej 25 zawodników.

Do fatalnego w skutkach wypadku doszło podczas rundy na torze MotorLand Aragon. Millan upadł w zakręcie numer 5 i początkowo wyglądało to na normalną kraksę. Kilka chwil później w motocykl oraz zawodnika z dużą prędkością uderzył startujący w serii Polak: Leon Pawelec, który nie był w stanie ominąć rywala. Wyścig natychmiast przerwano.

Oświadczenie organizatorów

– Po poważnym incydencie w pierwszym wyścigu European Talent Cup na torze MotorLand Aragon z wielkim smutkiem informujemy o odejściu motocyklisty Hugo Millana. Millan brał udział w incydencie z wieloma zawodnikami w zakręcie numer 5, a sesja natychmiast została przerwana czerwoną flagą. Pojazdy medyczne interweniowały natychmiast. Przed przeniesieniem zawodnika do centrum medycznego został otoczony opieką na torze. Mimo najlepszych starań personelu medycznego toru, centrum medyczne poinformował, że Millan zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

– Millan cieszył się swoim najbardziej udanym sezonem w FIM CEV Repsol, zdobywając kilka miejsc na podium. Zaprezentował swoją konsekwencję walcząc w czołówce klasy. FIM, FIM Europe, Dorna i MotorLand Aragon przekazują najgłębsze kondolencje rodzinie, przyjaciołom, zespołowi i bliskim Millana.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News