[LIVESTREAM] Robert Kubica w akcji. Czas na 2. etap ORLEN e-Tour de Pologne

[LIVESTREAM] Robert Kubica w akcji. Czas na 2. etap ORLEN e-Tour de Pologne

Podaj dalej

W sobotę 16 maja o godzinie 10:45 rozpoczął się 2. etap wirtualnego wyścigu kolarskiego ORLEN e-Tour de Pologne Amatorów. Na starcie znów zobaczymy gwiazdy sportu, a wśród nich między innymi Roberta Kubicę, Bartosza Zmarzlika, Dariusza Baranowskiego i Tomasza Marczyńskiego. W wyścigu może wziąć udział tak naprawdę każdy, kto posiada trenażer smart z funkcją współpracy z aplikacją Zwift.

W gronie zawodników na pewno pojawi się zawodowiec Tomasz Marczyński z grupy Lotto Soudal.

Tomasz Maczyński: Cieszę się, że powstała taka inicjatywa. W tej wyjątkowej sytuacji to jedyna forma rywalizacji, na którą możemy sobie pozwolić. Dla mnie to rodzaj wspólnej zabawy z innymi sportowcami i fanami kolarstwa. A dla amatorów ciekawa możliwość ścigania się z kolarzami zawodowymi. Jestem przekonany, że będzie świetna atmosfera i sportowe emocje. To niełatwy czas dla nas wszystkich. Ja przez 50 dni nie mogłem wychodzić z domu w Hiszpanii. Teraz możemy już trenować na szosie, nie ukrywam, że wolę taki rzeczywisty trening, ale w sobotę chętnie wrócę na trenażer.

ORLEN e-Tour de Pologne Amatorów dla każdego!

Każdy z nas może zmierzyć się z wieloma gwiazdami polskiego sportu – i nie tylko. Rywalizacja na wybranych trasach rozgrywać będzie się w cztery majowe soboty i w każdy weekend nie zabraknie na pewno m.in. kierowcy Alfy Romeo Racing ORLEN, Roberta Kubicy, czy żużlowego mistrza świata, Bartosza Zmarzlika.

Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN Orlen: Inwestujemy w sport i najlepszych polskich sportowców. PKN ORLEN angażuje się także w najważniejsze imprezy kolarskie w Polsce. W ubiegłym roku sponsorowaliśmy pierwszy duży projekt kolarski – ORLEN Wyścig Narodów. W tym roku planowaliśmy rozszerzyć go o cykl wyścigów dla amatorów, rozgrywanych na zawodowych trasach. Nie rezygnujemy z projektu, ale w związku z pandemią koronawirusa musimy go zweryfikować. Liczymy, że zawody wirtualne dostarczą kibicom również sporo emocji. Tym bardziej, że w cyklu wirtualnych wyścigów ORLEN e-Tour de Pologne Amatorów, będzie można obserwować, albo zmierzyć się w rywalizacji z zawodnikami wspieranymi przez PKN ORLEN.

Terminarz ORLEN e-Tour de Pologne:

  • 1 etap: 9 maja, 10:45, trasa Richmond
  • 2 etap: 16 maja, 10:45, trasa Innsbruck
  • 3 etap: 23 maja, 10:45, trasa Yorkshire
  • 4 etap: 30 maja, 10:45, trasa Londyn

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News