Litwa z Habajem

Litwa z Habajem

Podaj dalej

Dwie polskie załogi mają wziąć udział w DHL Rally Elektrenai, który stanowi szóstą rundę Rajdowych Mistrzostw Litwy. Łukasz Habaj i Daniel Dymurski pojawią się na starcie w Fieście R5, natomiast Marek Poniewierka i Dariusz Krygier w Subaru Imprezie.

Rywalizacja będzie odbywać się 10 września, a bazą imprezy jest miasto Elektreny, położone na zachodzie okręgu wileńskiego. Załogi pojawią się na trasach w sobotę, kiedy to będą miały do pokonania 124 kilometry rozbite na osiem odcinków specjalnych.

Habaj

Faworytem tej rundy powinien być Habaj, który po raz pierwszy wystartuje z popularnym Lopezem. Będzie to jednorazowy start tej pary, bowiem podczas Rajdu Lipawy na prawy fotel rajdówki mistrza Polski wróci Jacek Spentany. Oprócz Habaja na Litwie zobaczymy całą tamtejszą czołówkę, którą tworzą między innymi Martynas Samsonas w BMW M3X, Vytautas Svedas w Lancerze Evo X, Benediktas Vanagas w Imprezie WRC S7 czy Janis Vorobjovs w Mirage Proto. Ciekawymi postaciami tego rajdu będą także: mistrz Rosji Siergiej Remiennik oraz Nikołaj Griazin znany z występów w ERC Junior, dla którego będzie to ostatni etap przygotowań do Rajdu Lipawy.

Na Litwie miał jechać również Filip Nivette w swoim Lancerze Evo X, ale jego plany się zmieniły. Wraz ze swoim pilotem Kamilem Hellerem, postanowili wystawić samochód na sprzedaż i nie wezmą udziału w tym rajdzie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News