LIQUI MOLY z polskim akcentem!

LIQUI MOLY z polskim akcentem!

Podaj dalej

Ekipa LIQUI MOLY Team Engstler w miniony weekend zakończyła pełen sezon zmagań w serii TCR Germany. Finał niemieckiego pucharu został rozegrany na torze Hockenheim, gdzie do Mike’a Haldera, Toma Lautenschlagera i Tima Zimmermanna dołączyła także Gosia Rdest, którą wszyscy polscy kibice doskonale znają ze udanych startów w Audi Sport TT Cup. Polka zasiadła za kierownicą Volkswagena Golfa GTI TCR i całkiem nieźle radziła sobie w nowym samochodzie.


02_gtm716_13019tu_tu

Podczas treningów ekipa LIQUI MOLY Team Engstler plasowała się w czołowej dziesiątce. W obu najlepszym zawodnikiem był Zimmermann, jednak inni zawodnicy ekipy także wchodzili do top 10, w tym także debiutująca w TCR Germany Rdest. W kwalifikacjach niestety polska zawodniczka nie miała szczęścia i po awarii chłodnicy nie przejechała ani jednego pomiarowego okrążenia.

Najszybszym z niemieckiej ekipy ponownie był Zimmermann, który wywalczył 9. miejsce. Niestety finałowe wyścigi nie potoczyły się po myśli zawodników ekipy. Gosia Rdest odrabiając starty po starcie z przedostatniego pola w trakcie sobotniej rywalizacji była dopiero 19. Zimmermann nie ukończył zmagań, a najlepszym był sklasyfikowany na siódmym miejscu Lautenschlager. W niedzielę natomiast najlepiej spisała się Polka dojeżdżając na bardzo dobrym, ósmym miejscu. Pozostali kierowcy LIQUI MOLY Team Engstler nie dojechali do mety.

19_gtm716_08503tu_tu

LIQUI MOLY wspiera na świecie kierowców biorących udział w seriach TCR International, TCR Germany, TCR Asia oraz niemieckiej Formule 4. Są to Davit Kajaia, Filipe de Souza, Andy Yan, Tim Zimmermann, Daniel Conrad, Luca Engstler, Benjamin Marzatis oraz tegoroczny 19-sto letni debiutant na torze Salzburgring Florian Janits.

02_gtm716_13019tu_tu

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News