Limuzyna Audi z oznaczeniem RS

Limuzyna Audi z oznaczeniem RS

Podaj dalej

Podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu zaprezentowano Audi RS3 Limousine. Samochód ma pod maską pięciocylindrowy silnikiem o mocy 400 KM jest pierwszą kompaktową limuzyną Audi oznaczoną symbolem RS.

Nowa jednostka napędowa o pojemności 2.5 litra TFSI ma moc 400 KM, a więc o 33 KM więcej niż w poprzedniej wersji auta. Takie osiągi sprawiają, że jest to najmocniejsze auto z pięciocylindrowym silnikiem. Maksymalny moment obrotowy 480 Nm dostępny jest w przedziale od 1700 do 5850 obr./min.

rs3-2_resize

RS przyspiesza do setki w 4,1 sekundy i osiąga maksymalną prędkość 250 km/h. Jeśli nabywca będzie sobie tego życzył, Audi podniesie szybkość auta do 280km/h. Jednostce napędowej towarzyszy dwusprzęgłowa, siedmiostopniowa automatyczna skrzynia biegów S tronic.

W porównaniu do standardowego A3, RS 3 Limousine ma z przodu szerszy rozstaw kół o 20 milimetrów. Również poszerzone są przednie błotniki. Z tyłu, rozstaw kół jest o 14 mm większy niż w modelu podstawowym. Regulowany tylny spojler, polepsza przepływ powietrza, Audi posiada również sporych rozmiarów dyfuzor, który razem z dużymi i owalnymi końcówkami układu wydechowego stylistycznie zamyka samochód. Specjalne lakiery: szary Nardo i czerwony Catalunya, zostały stworzone wyłącznie dla samochodów RS.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News