Lexus świętuje dziesięciolecie wyczynowej serii „F”

Lexus świętuje dziesięciolecie wyczynowej serii „F”

Podaj dalej

Lexus uczci jubileusz dziesięciolecia swej wyczynowej marki „F”, dając tego lata fanom możliwość doświadczenia prędkości i niewiarygodnego dźwięku słynnych samochodów.

Począwszy od modelu IS F z 423-konnym silnikiem V8, przez legendarny supersamochód LFA, po napędzane silnikiem o mocy 477 KM coupe RC F i sedana GS F, samochody z rodziny F stanowią kwintesencję osiągów i emocji, z którymi wiązana jest marka Lexus.

Podczas Goodwood Festival of Speed pięciokrotny zwycięzca 24 Hours of Daytona i dawny kierowca testowy Lexusa LFA Scott Pruett wystartuje w wyścigu górskim Lexusem RC F GT3, który ostatnio triumfował zarówno w amerykańskich mistrzostwach IMSA Weathertech SportsCar Championship, jak i serii Blancpain GT w Europie.

Scott pojedzie samochodem amerykańskiego zespołu 3GT Racing w charakterystycznym, niebieskim malowaniu.

Amerykańskiej legendzie wyścigów towarzyszyć będzie Brytyjczyk Jack Hawksworth, który obecnie ściga się Lexusem RC F GT3 zespołu 3GT Racing w mistrzostwach IMSA. Jack będzie jeździł przygotowanym do wyścigów RC F Cup w wyjątkowym malowaniu Lexus „F”. W wyścigu górskim wystartuje także kierowca testowy telewizyjnego programu The Grand Tour Abbie Eaton za kierownicą kultowego Lexusa LFA.

W sektorze First Glance zaplanowano dynamiczny pokaz nowej, jubileuszowej wersji RC F 10th Anniversary z matowym lakierem Mercury Grey, używanym kiedyś w LFA, oraz efektowną tapicerką Blue Carbon.

Goodwood Festival of Speed 2018 odbędzie się w dniach 12-15 lipca (czwartek-niedziela) na terenach Goodwood House w West Sussex w Anglii.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News