Lexus LC potwierdzony na przyszłoroczny wyścig Nurburgring 24 Hours

Lexus LC potwierdzony na przyszłoroczny wyścig Nurburgring 24 Hours

19 interakcji

Podaj dalej

Toyota Gazoo Racing (TGR), sportowy departament japońskiego koncernu, oficjalnie potwierdził wystawienie do rywalizacji w 24-godzinnym klasyku wyścigowe coupe. Lexus LC jest właśnie poddawany kompleksowym ulepszeniom i stanie do walki z niemal 200 samochodami innych zespołów.

Chociaż TGR nie podaje szczegółów dotyczących specyfikacji nowego, torowego Lexusa LC, wiadomo, że ulepszenia dotknęły trzech głównych obszarów. Nadwozie zmodyfikowano pod kątem niższej masy, większej sztywności i lepszych właściwości aerodynamicznych, podobnie zwieszenie jest lżejsze i sztywniejsze, natomiast silnik 2UR-GSE ma mocniejsze osiągi, lepszą sprawność cieplną i jeszcze niżej położony środek ciężkości. Uwadze inżynierów nie uległy również opony, hamulce i elektronika pojazdu. Samochód jest także wyposażony w cyfrowe lusterka, które poprawiają widoczność w trudnych warunkach pogodowych, a obraz z kamer jest wyświetlany na desce rozdzielczej.

Z motorsportu na zwykłe drogi

Wprowadzone w wyścigowym LC modyfikacje nie mają na celu jedynie poprawienia sportowych wyników. Dzięki startowi w przyszłorocznym wyścigu zespół będzie mógł przetestować rozwiązania, które w przyszłości trafią do drogowych samochodów Lexusa i Toyoty. Ekipa Gazoo Racing po raz pierwszy wystartowała w tej rywalizacji w 2007 roku.

Głównym pomysłodawcą był Hiromu Naruse, legendarny kierowca testowy i ojciec Lexusa LFA, natomiast inspiracją chęć jeszcze dokładniejszego testowania pojazdów i stosowanych w nich rozwiązań w ekstremalnych warunkach. A wyścig Nurburgring 24 Hours nadaje się do tego znakomicie, bowiem jego trasa obejmuje niezwykle wymagającą, wąską, krętą i miejscami wyboistą Północną Pętlę.

Skład także już znany

W następnym wyścigu Nürburgring 24h Toyota Gazoo Racing wystawi taki sam skład, jak w ubiegłym roku. Za kierownicę wyścigowego auta wsiądą czterej kierowcy – Takeshi Tsuchiya, Naoya Gamou, Takamitsu Matsui i Yuichi Nakayama. Tsuchiya to bardzo doświadczony zawodnik, który będzie przewodniczył ekipie, a Gamou ma za sobą 7 startów w niemieckim wyścigu i jest odpowiedzialny za ustawienie wyścigowego Lexusa LC. Zespół stanie do walki w klasie SP-Pro, w której w tegorocznym wyścigu odniósł zwycięstwo.

Do wyścigu pozostało co prawda jeszcze pół roku, a przygotowania nowej odsłony torowego Lexusa LC rozpoczęły się dosyć niedawno, ale jna ten moment prace nad autem są bardziej zaawansowane, niż planowano. Torowy weekend zwieńczony wyścigiem 24 Hours of Nürburgring rozpocznie się 20 i potrwa do 23 czerwca 2019.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News