Lexus ES zdobył dwie ważne nagrody

Lexus ES zdobył dwie ważne nagrody

Lexus ES zdobył dwie ważne nagrody

Podaj dalej

Euro NCAP uhonorowało nowego Lexusa ES 7. generacji dwoma tytułami Best in Class w kategoriach Auto hybrydowe i elektryczne oraz Duży samochód rodzinny. Wyróżnienia te to efekt maksymalnej oceny 5 gwiazdek, które sedan ES zdobył w testach bezpieczeństwa Euro NCAP.

Model uzyskał rewelacyjny ogólny wynik 86.25 – jest to jeden z najwyższych wyników wśród wszystkich samochodów testowanych według nowych, bardziej restrykcyjnych zasad, które uwzględniają skuteczność systemów zapobiegających zderzeniom z rowerzystami.

Nowy Lexus ES jest wyposażony w najnowszą wersję pakietu systemów bezpieczeństwa czynnego Lexus Safety System + (LSS+). Wyróżnia się także wyjątkowym poziomem bezpieczeństwa biernego, które wynika z zastosowania supersztywnej platformy GA-K w technologii TNGA oraz standardowego wyposażenia w 10 poduszek powietrznych.

Najnowsza wersja Lexus Safety System + udostępnia nowe możliwości i obejmuje nowe sytuacje, w których może zapewnić ochronę kierowcy i pasażerom. Pakiet jeszcze skuteczniej pomaga zapobiegać wypadkom dzięki funkcji wykrywania rowerzystów, działającej w świetle dziennym, a także wykrywania pieszych w nocy – funkcje te zwiększają możliwości systemu ochrony przedzderzeniowej (PCS).

Nowy LSS+ zawiera także system Lexus CoDrive, który realizuje częściowo zautomatyzowane prowadzenie samochodu, odpowiadające definicji SAE International level 2. Wzbogaca on podstawowe funkcje adaptacyjnego tempomatu (Dynamic Radar Cruise Control) o funkcję wspomagania utrzymywania pasa ruchu (LTA, Lane Tracing Assist). Ułatwiając jazdę po krętych drogach i w korkach, Lexus CoDrive odciąża kierowcę i zmniejsza jego zmęczenie.

W Europie 99% nowych samochodów marki ma w swoim wyposażeniu pakiet Lexus Safety System +. Jest to zgodne z dążeniem Lexusa, aby udostępniać najbardziej zaawansowane technologie bezpieczeństwa wszystkim swoim klientom i nie ograniczać ich tylko do najdroższych modeli i najwyższych wersji wyposażenia.

Lexus ES zadebiutuje w europejskich salonach w styczniu 2019 roku. Już dziś Lexus zbiera zamówienia na ten model w ramach przedsprzedaży.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News