Lewis Hamilton: Zmarnowałbym ogromną szansę, gdybym nie pobił rekordu Schumachera

Lewis Hamilton: Zmarnowałbym ogromną szansę, gdybym nie pobił rekordu Schumachera

75 interakcji
hamilton

Podaj dalej

Lewis Hamilton zdradził, że nie zamierza odchodzić z Formuły 1, gdyż postawił przed sobą ważny cel. Brytyjczyk chce pobić rekord Michaela Schumachera w ilości zdobytych mistrzowskich tytułów.

33-letni kierowca ma na swoim koncie pięć mistrzowskich tytułów. Z kolei Michael Schumacher zakończył karierę z siedmioma tytułami na koncie. Biorąc pod uwagę, że w tym sezonie jest po raz kolejny głównych faworytem do zwycięstwa, szanse wydają się bardzo realne.

Lewis Hamilton: Michael Schumacher przeszedł na emeryturę w wieku 38 lat. Ja mam 33. Jestem przekonany, że mogę być w najwyższej formie przez kolejnych pięć sezonów. Jestem zdeterminowany, by wygrywać kolejne tytuły. To, co mnie napędza i też innych kierowców, to ten ogień towarzyszący F1 i rywalizacji. Mam możliwości, by nadal triumfować. Mógłbym też w każdej chwili odejść z tego sportu, ale czuję, że zmarnowałbym ogromną szansę. Bo nadal mogę się poprawiać, rozwijać i naciskać. Mogę rywalizować tak długo, jak tylko będę chciał. Dopóki F1 będzie mi dawać frajdę.

W tym roku Hamilton wygrał cztery z sześciu wyścigów Formuły 1. Rywale jak na razie nie są w stanie nawiązać z nim rywalizacji – jedynie zespołowy kolega Valtteri Bottas.

Był inspiracją dla Lewisa Hamiltona. Zmarł 5-letni Harry Shaw

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News