Lewis Hamilton zakończy karierę w Ferrari?

Lewis Hamilton zakończy karierę w Ferrari?

61 interakcji

Podaj dalej

Lewis Hamilton po zakończeniu kontraktu z Mercedesem może trafić do Ferrari – uważa ekspert telewizji Sky Sprots, David Croft.

Kwestie przenosin Brytyjczyka do zespołu z Maranello pojawiają się dość często. Wielu osobom ciężko jednak wyobrazić sobie, aby Hamilton byłby w stanie przenieść do największego obecnie konkurenta. Inna kwestia, że Lewis nie darzy zbytnią sympatią Sebastiana Vettela. Choć akurat kwestia pozostania niemieckiego kierowcy w zespole Ferrari jest obecnie dość wątpliwa w kontekście dalszej przeszłości – o ile nie sięgnie po mistrzowski tytuł.

Kontrakt Lewisa Hamiltona wygasa z Mercedesem w przyszłym roku. W związku z rewolucją jaka ma nastąpić w Formule 1 mówi się, że dojdzie do mocnego przetasowania w stawce. Dla mistrza świata może to być doskonała okazja do tego, aby zmienić barwy zespołu. Zwłaszcza, że Hamilton uwielbia wyzwania, a jazda w tak legendarnym zespole jakim jest Ferrari jest spełnieniem marzeń każdego kierowcy. Nawet takiego jakim jest Lewis Hamilton.

David Croft: Świetnie byłoby zobaczyć Hamiltona w barwach Ferrari. To może się zdarzyć. Jestem pewien, że Brytyjczyk myślał o tym niejeden raz. Wystarczy, że Ferrari zbuduje mistrzowski samochód i 34-latek może chcieć zakończyć karierę właśnie tam. Red Bull i Max Verstappen poprawiają się z roku na rok. Do tej pory rządził Mercedes, ale wygląda na to, że to Ferrari jest jak na razie punktem odniesienia dla innych. To też znak dla Hamiltona. Wszystko się zmienia.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News