Lewis Hamilton skomentował odejście Roberta Kubicy

Lewis Hamilton skomentował odejście Roberta Kubicy

Podaj dalej

Lewis Hamilton w bardzo ciepłych słowach skomentował decyzję Roberta Kubicy o rozstaniu się z zespołem Williams. Pięciokrotny mistrz świata Formuły 1 nie ukrywa, że jest to jeden z najbardziej utalentowanych kierowców z jakimi miał do czynienia.

Kubica i Hamilton znają się niemal od najmłodszych lat. Razem rywalizowali, gdy byli praktycznie jeszcze dziećmi. Ich talent zaprowadził ich do królowej motosportu bardzo szybko. Brytyjczyk stał się wręcz żywą legendą Formuły 1 i wciąż ma bardzo wiele do zaoferowania.

Lewis Hamilton: Znam Roberta chyba najdłużej z nas wszystkich. Zaczynaliśmy razem w kartingu. Który to był rok, 1997? 1998? Dla mnie Robert jest jednym z najbardziej utalentowanych kierowców, z którymi przyszło mi rywalizować. Od samego początku widziałem jego talent. Teraz minęło wiele czasu. Robert ma już swoje lata, ale to coś zostaje. Pokazał niesamowitą siłę i determinację, zwłaszcza po wypadku. Niewiele osób podniosłoby się w takich okolicznościach i wróciło do sportu, ścigając się z innymi kierowcami, którzy nie muszą sobie radzić z sytuacją, w której on się znalazł. Cieszę się, że znowu tu z nami jest. Nie jest to ten sam scenariusz jak dawniej, gdy był w bardziej konkurencyjnym zespole. Sądzę jednak, że świetnie spisał się w tym roku.

W tym sezonie Hamilton jest głównym faworytem do tego, aby sięgnąć po kolejny mistrzowski tytuł w Formule 1.

Robert Kubica oficjalnie potwierdził odejście z zespołu Williams

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News