Lellek Gliwice pobija rekord Guinnessa

Lellek Gliwice pobija rekord Guinnessa

Lellek Gliwice pobija rekord Guinnessa

Podaj dalej

W Gliwicach udało się pobić rekord Guinnessa. Największa motoryzacyjna flaga narodowa powstała by uczcić 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.

Ponad 440 białych i czerwonych samochodów należących do koncernu Volkswagen wjechało 19 maja na teren salonów samochodowych Lellek Gliwice. Dzięki ich obecności, na powierzchni 2 839 m2, udało się utworzyć największą flagę narodową. W ten sposób śląski dealer SEAT-a uczcił 100-lecie uzyskania przez Polskę niepodległości i wpisał się do Księgi Rekordów Guinnessa!

Udział w wydarzeniu mogli wziąć posiadacze białych lub czerwonych samochodów marek z Grupy VGP: SEAT, Volkswagen, Audi, SKODA, Volkswagen Samochody Użytkowe oraz Porsche. Łączna powierzchnia, bo to ona odgrywała w tym przypadku kluczową rolę, którą zajmowały samochody to 2 839 m2. Sobotnie wyzwanie wspólnego bicia rekordu było nie tylko okazją do uczczenia okrągłej rocznicy odzyskania niepodległości, ale także spotkania miłośników tych pojazdów i wzięcia udziału w sportowym wydarzeniu. Na kierowców, którzy przyłączyli się do akcji czekały bilety na mecz siatkówki – towarzyskiego spotkania drużyn z Polski i Kanady, rozegranego w katowickim Spodku.

Organizatorzy następująco podsumowali to wydarzenie: Frekwencja dopisała i mamy rekord! To było dla nas ogromne przedsięwzięcie, ale nie wykluczamy, że podejmiemy rękawicę raz jeszcze.

Tagi: Lellek Gliwice, rekord Guinnessa, Seat, Volkswagen, Skoda, Porsche, Audi,

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News