Legendarne samochody rajdowe Audi na Eifel Rallye Festival w Daun

Legendarne samochody rajdowe Audi na Eifel Rallye Festival w Daun

Legendarne samochody rajdowe Audi na Eifel Rallye Festival w Daun

Podaj dalej

Legendarne samochody rajdowe marki Audi pojawią się w dniach od 19 do 21 lipca na Eifel Rallye Festival w Daun. Motto tegorocznego zlotu brzmi „Pikes Peak”.

Pojawią się na nim dwa zwycięskie auta marki Audi: Audi Sport quattro S1 „Pikes Peak”, w którym Walter Röhrl wygrał rajd górski w Kolorado w roku 1987 oraz Audi Sport quattro, za sterami którego w roku 1985 zasiadała Michèle Mouton. W Mekkce historycznego sportu rajdowego spodziewanych jest w tych dniach nawet 40 tysięcy widzów.

Michèle Mouton za kierownicą Audi Sport quattro po raz pierwszy usiadła w roku 1984, by od razu z sukcesem szturmować szczyt Pikes Peak. Francuzka wygrała wtedy klasyfikację rajdową, a już rok później, w 1985, w pięciocylindrowym modelu o mocy 400 KM zwyciężyła w klasyfikacji ogólnej. Na wysokość ponad 4000 metrów Mounton wjechała w czasie 11:25,39 minut, pobijając poprzedni rekord trasy o 13 sekund.

Jeszcze większy podziw fanów rajdów wzbudziło pojawienie się na tej legendarnej trasie Waltera Röhrla w roku 1987. Audi Sport quattro S1 w swym ostatnim występie poradziło sobie znakomicie. Z czasem 10:47,85 Röhrl okazał się być pierwszą osobą, której przejazd tą szutrową drogą zajął mniej niż jedenaście minut. To był kamień milowy w jego karierze i wielki triumf dla Audi. Na Eifel Rallye Festival w Daun na fotelu kierowcy uznanej rajdówki siądzie dwukrotny rajdowy mistrz Niemiec, Harald Demuth.

W ciągu kilku ostatnich lat, Eifel Rallye Festival w Daun stał się jedną z największych na świecie imprez historycznych samochodów rajdowych. Tegoroczne motto imprezy brzmi „Pikes Peak”. Góra w stanie Kolorado o wysokości 4301 m. npm. jest już od 1916 r. miejscem, w którym odbywa się najbardziej znany amerykański rajd górski.

Samochody tam zwyciężające cieszą się później specjalnym statusem. Na starcie tegorocznego zlotu w Daun stanie 170 samochodów rajdowych 90 różnych marek i typów, w tym 50 oryginalnych. Uczestnicy imprezy pochodzą z 16 krajów.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News