Legendarne RS200 na sprzedaż

Legendarne RS200 na sprzedaż

Podaj dalej

Ford RS200 jest jednym z najlepiej wspominanych samochodów z lat osiemdziesiątych. Rajdowi kibice świetnie pamiętają, że był on bazą dla jednego z potworów w złotej erze Grupy B. Jednak jego wyniki sprzedażowe nie były porywające, ponieważ rozeszło się zaledwie 250 egzemplarzy. Teraz można kupić jeden z nich.

Ogłoszenie sprzedaży białego Forda z granatowo-niebieskimi wstawkami pojawiło się w serwisie eBay. Pojazd można obejrzeć w angielskim Alfreton, chociaż nie powinniśmy znaleźć tam większych usterek. RS200 mimo 31 lat, ma przejechane zaledwie 2832 kilometry. Wszystkie elementy nadwozia oraz części mechaniczne są oryginalne, ponadto właściciel dotąd nie zmienił nawet opon. Od 1985 roku auto to znajdowało się w rękach trzech osób i każda z nich dbała, by pozostało w jak najlepszym stanie.

rs200-2_resize

Pod maską znajdziemy 1,8-litrowy silnik o mocy 250 koni mechanicznych, na dodatek RS200 jest stosunkowo lekkie, bo waży 1050 kilogramów. Jest to prawdopodobnie jeden z najlepiej zachowanych modeli tego samochodu. Ma to również odbicie w swojej cenie. Właściciel chce sprzedać Forda za 175,995 funtów, co w przeliczeniu na złotówki daje około 871 tysięcy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News