Latvala powoli ucieka

Latvala powoli ucieka

Podaj dalej

Jari-Matti Latvala powiększył prowadzenie w Rajdzie Portugalii podczas drugiej piątkowej pętli. Robert Kubica utrzymuje pozycje w czołowej dziesiątce.

fot. rally-base.com
fot. rally-base.com

Pierwszy popołudniowy oes, drugi przejazd Ponte de Lima, został odwołany z powodu pożarów lasu, więc zawodnicy mierzyli się tylko na dwóch próbach. Najpierw najszybszy był Ogier, który 0 2,6 sekundy wyprzedził Jariego-Matti Latvalę. Czołową trójkę uzupełniał Ott Tanak, który był zaledwie jedną dziesiątką z tyłu, natomiast na kolejnych dwóch pozycjach znaleźli się  Kris Meeke oraz Andreas Mikkelsen.

Na następnym odcinku najszybszy okazał się liderujący w Rajdzie Fin. Latvala wyprzedził o 2,8 sekundy wyprzedził Ogiera. Trzeci ponownie był Tanak, jednak tym razem z odrobinę większą stratą – w sumie 3,4 sekundy do lidera. Skład dalszych miejsc również pozostał bez zmian – znów Meeke, przed Mikkelsenem.

Robert Kubica podczas tych dwóch prób plasował się dwukrotnie na dziesiątym miejscu tracąc kolejno 17,1 oraz 13,1 sekundy do zwycięzców odcinków. Polak utrzymuje taką samą lokatę w rajdzie mając prawie półtorej minuty straty.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News