Lancia Delta Futurista. Nowa Warszawa. Bugatti Chiron z klocków LEGO.

Motobesty to podsumowanie najciekawszych wydarzeń ze świata motoryzacji, które miały miejsce w ostatnich siedmiu dniach.

Lancia Delta Futurista. Nowa Warszawa. Bugatti Chiron z klocków LEGO.
Podaj dalej

Poniżej przedstawiamy listę najciekawszych artykułów motoryzacyjnych, które ukazały się na naszej stronie wraz z ich krótkim opisem. Dzięki niej zobaczycie, co was ominęło w ostatnich dniach i krótko o tym przeczytacie. Co więcej, jeśli któryś tekst szczególnie was zainteresuje, to znajdziecie przy nim także odnośnik do pełnego artykułu.

Nowa marka ze wschodu w Europie

Elektronika z Chin już dawno zalała europejski rynek. Podobne zjawisko tylko jeszcze na mniejszą skalę ma miejsce na rynku motoryzacyjnym. Marka Chery jest jednym z największych producentów samochodów w Chinach i planuje wkrótce wkroczyć do Europy (czytaj więcej).

Powrót legendy – Lancia Delta Futurista

To zdecydowanie najgorętsza informacja ze świata motoryzacji, która ukazała się w ostatnim tygodniu na naszej stronie. Automobili Amos zamierza stworzyć 20 egzemplarzy Delty Futurista. Jeśli chcecie stać się posiadaczami odświeżonej, legendarnej Delty Integrale, wystarczy przygotować 300 000 Euro (czytaj więcej).

Elektryczne Audi R8

Jeden z brytyjskich portali motoryzacyjnych wypuścił do sieci informację o następnej generacji kultowego niemieckiego Audi R8. Według serwisu samochód ten w kolejnej odsłonie będzie pojazdem w pełni elektrycznym. Co prawdą są to spekulacje, ale istnieją realne podstawy do takich podejrzeń (czytaj więcej).

Premiera nowej Warszawy

Firma KHM Motor Poland z Krakowa pokazała podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy nową Warszawę M20. Powstała ona w 2013 roku i ma zamiar tworzyć nowoczesne interpretacje legendarnych polskich samochodów (czytaj więcej).

Bugatti Chiron z klocków LEGO

Przy użyciu ponad miliona elementów klocków LEGO skonstruowano w pełni funkcjonalny samochód o rozmiarach rzeczywistych i z własnym napędem. Opracowanie i budowa samochodu z klocków zajęła prawie 13,5 tys. godzin (czytaj więcej).

McLaren Jensona Buttona na sprzedaż

Były mistrz świata F1 Jenson Button wystawił swojego McLarena P1 na sprzedaż. Sprzedający podkreśla, że jest to wyjątkowy egzemplarz “Grauschwartz Grey”, wyróżniający się kombinacją szarych kolorów wnętrza i drogową opcją “Track Mode 2”. Cena niestety zapiera dech w piersiach (czytaj więcej).

Porsche przejmuje kontrolę

Opracowana przez Porsche reorganizacja działu luksusowych i sportowych samochodów grupy VW jest już na ostatniej prostej. Zmiana nastąpić ma już od stycznia 2019 roku, a wpływy Porsche miałyby najmocniej dotknąć włoską manufakturę – Lamborghini (czytaj więcej).

Przeczytaj również