Lamborghini Aventador SVJ - szykuje się nowy rekord w "zielonym piekle"?

Lamborghini Aventador SVJ - szykuje się nowy rekord w "zielonym piekle"?

Lamborghini Aventador SVJ – szykuje się nowy rekord w „zielonym piekle”?

Podaj dalej

Model Aventador doczekał się kilku specjalnych wersji, jednak SVJ ma być najlżejszym i jednocześnie najszybszym spośród całej stawki. Mało tego, osiągami ma zawstydzić Superveolce i wyśrubować nowy rekord na północnej pętli toru Nuerburgring.

W skrócie, zapowiedziana przez markę Lamborghini nowa seria Aventador SVJ ma poszczycić się najlepszym stosunkiem mocy do masy całkowitej. 1 KM na 2,03 kg daje do myślenia. Inżynierowie z Włoch byli w stanie zbić wagę modelu o 50 kg – z 1575 do 1525. Producent super-samochodów zdołał również podnieść moc SVJ względem standardowej wersji, z 750 do 780 KM.

Jak to zwykle bywa w przypadku specjalnych serii, także Lamborghini Aventador SVJ będzie modelem limitowanym. Już jej poprzednik z edycji SV opuścił linię produkcyjną w Sant’ Agata w liczbie 600 sztuk. SVJ ma być jeszcze bardziej niedostępnym kąskiem. Ile egzemplarzy SVJ wyprodukuje dokładnie włoska marka pozostaje tajemnicą.

Producent wiąże wielkie nadzieje wraz z premierą nowego modelu. Zainteresowanie tą wersją mają zwiększyć zapowiedzi o chęci pobicia rekordu jednego okrążenia na słynnej pętli Nordschleife. Punktem odniesienia dla Lamborghini jest Porsche 911 GT2 RS, które dierży palmę pierwszeństwa na tym obiekcie z czasem 6 minut i 52 s.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News