Zwykła benzyna za 6 zł? Wszystko przez szczepienia przeciw covid. Ciekawe za ile diesel?

Zwykła benzyna za 6 zł? Wszystko przez szczepienia przeciw covid. Ciekawe za ile diesel?

wrc

Podaj dalej

Według ekspertów wkrótce na rynku paliw będziemy obserwowali wyraźne zmiany. Trwają szczepienia przeciw covid – im więcej ich będzie, tym gospodarka będzie bardziej ożywiana. Zwykła benzyna nawet za 6 zł? A diesel za ile? Jakie to ma w ogóle przełożenie?

Szczepienia będą wpływały na sytuacje z lockdownami i ożywianiem gospodarki. Należy się spodziewać, że powoli wszystko będzie wracało do normy. Do normy – dla nas niestety – wróci też sytuacja na rynku paliw. Czy jest możliwe, żeby zwykła benzyna i diesel kosztowały po 6 zł za litr? Okazuje się, że tak.

W przeciągu trzech ostatnich miesięcy ropa Brent podrożała o 54%. Jej cena to już ponad 62 dolary za baryłkę, a to oznacza, że zbliżamy się do poziomów sprzed pandemii. Sporo czynników – m.in. postępujące szczepienia przeciw covid – sprawi, że ropa nadal będzie drożeć.

Jak bardzo? W połowie roku cena baryłki może oscylować w okolicach 70 dolarów. Chociaż to jeszcze nic, bo ta cena w tym roku może wzrosnąć nawet do 100 dolarów. Nie wszyscy w to oczywiście wierzą, natomiast nie zmienia to faktu, że nawet zwykła benzyna Pb95 może kosztować 6 zł za litr! Czasy taniego tankowania chyba znów odchodzą.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News