Zmiana przepisów – łatwiej będzie stracić prawo jazdy? Kierowcy nie są co do tego przekonani

Zmiana przepisów – łatwiej będzie stracić prawo jazdy? Kierowcy nie są co do tego przekonani

zmiana przepisów prawo jazdy

Podaj dalej

Czy w naszym kraju potrzebna jest zmiana przepisów ruchu drogowego? Pewnie w niektórych zakresach tak. Łatwiej będzie stracić prawo jazdy? Za niektóre zachowania to wręcz konieczna zmiana.

Zmiana przepisów ruchu drogowego w taki sposób, aby kierowcy łatwiej mogli stracić prawo jazdy? Nie byłoby to do końca takie nieuzasadnione. Na polskich drogach obserwuje się wiele zachowań karygodnych – absolutnie nieodpowiedzialnych – które nie są jakoś szczególnie surowo karane. Być może nadeszła pora, aby to zmienić. Dla dobra nas wszystkich?

W tym wszystkim chodzi mi głównie o tzw. szeryfów. Ludzi, którym się wydaje , że droga należy do nich – że reszta ma się im odsuwać z drogi. Pierwszym, za co odbierałbym natychmiastowo prawo jazdy, jest wyprzedzenie i zahamowanie przed innym pojazdem na autostradzie, bądź drodze ekspresowej. Często widuje się takich szeryfów – w jego mniemaniu ktoś spowalnia ruch, więc go wyprzedza i… potem przed nim hamuje, aby dać nauczkę.

Paczkomaty znikną z Polski? Ta informacja może zmartwić wiele osób. Dlaczego tak się dzieje?

Nie trzeba nikomu tłumaczyć jak bardzo nieodpowiedzialne jest to zachowanie. Dla takich cwaniaczków nie ma miejsca na polskich drogach. To coś, za co natychmiastowo odbierałbym prawo jazdy, bo takie zachowanie to „dzicz”. „Prawo szeryfowe” mogłoby też dotyczyć tych, którzy na wszystkich drogach – bez wyjątku – blokują inny samochód a następnie wychodzą się wykłócać o swoje racje.

Stop szeryfom…

Ile było takich sytuacji, gdzie jeden nieodpowiedzialny kierowca blokował drugiego w taki sposób, aby ten musiał się zatrzymać. Wtedy wychodził z auta i biegł do swojego oponenta coś mu pilnie wyjaśnić. To kolejne zachowanie, za które kierowca powinien tracić natychmiastowo prawo jazdy.

Są też inne wykroczenia szeryfów. Blokowanie wolnego pasa w korku, nieumiejętność jazdy na suwak, podjeżdżanie do innego auta i mruganie długimi światłami, żeby go przepuścić, wyprzedzanie pasem awaryjnym itd. Tu natomiast pewnie odebranie prawa jazdy byłoby zbyt surową karą… Ale już 1500, czy 2000 zł mandatu? To odpowiednia nauczka dla szeryfa.

W myśl mojej teorii każda z osób uwiecznionych na powyższych nagraniach straciłaby prawo jazdy. Chyba każdy się zgodzi… że słusznie, prawda?

Kup teraz – opony w mega promocji!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News