Złe ubranie do samochodu może doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Jakich?

Złe ubranie do samochodu może doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Jakich?

mandat zarobki

Podaj dalej

Czy do samochodu potrzebne jest odpowiednie ubranie? W jaki sposób to „nieodpowiednie” ubranie miałoby nam przeszkadzać? Sytuacja wcale nie jest taka oczywista, jak mogłoby się wydawać.

Wiele osób kompletnie nie zwraca uwagi na to, jakie ubranie wkłada wsiadając do samochodu. I w większości przypadków jest to normalne, oczywiste zachowanie. Chociaż wiadomo, że wygodniej auto prowadzi się w dresie, albo spodenkach i luźnej koszulce, niż w garniturze, albo obcisłych spodniach i kurtce ograniczającej ruchy.

samochód wnętrze ubranie jak się ubrać
fot. pixabay

Ale chodzi tu nie tylko o sam komfort. Szczególnie, jeśli mówimy o nieco dłuższych podróżach. Na co wtedy zwrócić uwagę? Warto wybrać właśnie lekkie i luźne ubrania. Jakie to może mieć znaczenie? Interesującej wypowiedzi udzieliła niegdyś Andrea Fischbach, stewardessa American Airlines dla „Who What Wear”.

Nauka zdalna powraca? Rodzice już się denerwują – znowu to samo. Gmin nie stać na opał?

Kobieta zalecała, aby w dłuższe loty nie ubierać niczego obcisłego, ani uwierającego. Złe ubrania mogą bowiem doprowadzić nie tylko do skurczy, ale nawet do zakrzepicy! Jasne – dotyczy to pasażera samolotu… ale czym różnią się pasażerowie w samochodzie podczas długiej trasy? Są oni narażeni dokładnie na to samo. Dlatego warto pomyśleć o ubraniach oraz w miarę możliwości się ruszać i rozprostować kości – zarówno w samolocie, jak i podczas długiej trasy samochodem.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News