Złe parkowanie i mężczyźnie grozi 5 lat więzienia! Jak wytłumaczył się z tego wszystkiego policji?

Złe parkowanie i mężczyźnie grozi 5 lat więzienia! Jak wytłumaczył się z tego wszystkiego policji?

prawo jazdy parkowanie więzienie pozbawienie wolności fałszywy dokument (2)

Podaj dalej

Czy za złe parkowanie może grozić kara więzienia? W tym przypadku niewłaściwie wykonany manewr pośrednio może doprowadzić właśnie do kary pozbawienia wolności. Zastanawiacie się jak to jest w ogóle możliwe?

Do zdarzenia doszło w Dzierżoniowie. Tamtejsza policja otrzymała wezwanie na ulicę Szkolną. Tam – jak podaje „Interia” – niewłaściwie zaparkowany samochód utrudniał ruch. Oczywiście na miejsce udał się patrol, który miał dokładnie sprawdzić o co chodzi. Rzeczywiście, samochód blokował ruch. Kiedy na miejscu pojawił się kierowca samochodu okazało się, że parkowanie jest jego najmniejszym problemem.

prawo jazdy parkowanie więzienie pozbawienie wolności fałszywy dokument
fot. pixabay

Azjata zastał na miejscu pozostawienia swojego auta policję. Ta poprosiła go o okazanie prawa jazdy. Mężczyzna bez wahania to zrobił. Okazało się, że dokument był podrobiony. Obcokrajowiec kupił go przez internet po zapewnieniach sprzedawcy, że wszystko będzie w porządku i nikt się nie zorientuje, że to fałszywe prawo jazdy – przekazuje „Interia”.

Mężczyźnie grozi za to 5 lat. A wystarczyło odpowiednio zaparkować samochód… Czasami zastanawia mnie to, w jaki sposób niektórzy dają się złapać policji. W naszym kraju zdarzają się tak absurdalne przypadki, że ciężko to sobie wytłumaczyć w jakikolwiek sensowny sposób. Od razu przypomina mi się sprawa pewnego policjanta z komisariatu w Ustroniu, który nigdy nie posiadał prawa jazdy, ale cały czas dojeżdżał do pracy samochodem a na służbie prowadził radiowóz. Sprawę opisuje m.in. „Wyborcza”.

fot. pixabay

Nie wiem jak określić zachowanie niektórych ludzi. Co do naszego Azjaty z fałszywym prawem jazdy… Oczywistym byłoby, aby uważać i unikać ewentualnych spotkań z policją kiedy wiesz, że masz podrobiony dokument. W takiej sytuacji zablokować cały ruch i zostawić samochód? Przyznam szczerze – to już jest jakiś zupełnie inny poziom.

Zdjęcia poglądowe

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News