Wyprzedzanie połączone ze… skrętem w prawo. Hamilton w VW Polo wyraźnie przesadził [WIDEO]

Wyprzedzanie połączone ze… skrętem w prawo. Hamilton w VW Polo wyraźnie przesadził [WIDEO]

wyprzedzanie

Podaj dalej

Takich, albo podobnych sytuacji dziennie są dziesiątki, lub setki. Niby facet w VW Polo wiedział, że musi skręcać w prawo. Ale i tak uznał, że jeszcze jedno wyprzedzanie będzie dobrym, wręcz idealnym pomysłem.

Do zdarzenia doszło w Bielsku-Białej. Tamtejszy kanał „Bielskie Drogi” dziennie dostarcza nam takich nagrań z okolicy. Czy to oznacza, że na południu mamy najgorszych kierowców? Nie – po prostu chłopaki z Bielska mają kapitalny kanał – a takie dzbany jeżdżą po drogach w cały kraju. Skąd ten pomysł na wyprzedzanie?

wyprzedzanie

OK – w samym manewrze wyprzedzania pewnie nie byłoby nic złego. Chłop by po prostu pojechał dalej i gitara. Ale problem w tym, że pan jednocześnie miał zamiar skręcać w prawo. Ostatecznie przeciął trzy pasy i próbował się wmontować w zakręt – bezskutecznie.

W pewnym momencie było już widać, że facet jedzie za szybko. Była próba, ale… kierownica w prawo, a koła prosto. Raz, że prędkość zrobiła swoje – praw fizyki nie da się oszukać. Dwa, że opony w Polo też  pewnie nie były w idealnym stanie. No cóż, stało się – następnym razem poczeka grzecznie za autem, a dopiero potem spokojnie skręci.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News