Wyprzedzanie po pijaku prosto na czołówkę. Kara dożywotniego więzienia za taką jazdę? [WIDEO]

Wyprzedzanie po pijaku prosto na czołówkę. Kara dożywotniego więzienia za taką jazdę? [WIDEO]

Wyprzedzanie po pijaku prosto na czołówkę. Kara dożywotniego więzienia za taką jazdę? [WIDEO]

Podaj dalej

To było na pewno najgorsze, a mogło też być ostatnie wyprzedzanie w jego życiu. Ten kierowca zrobił tutaj wszystko źle. Zaczynając od tego, że siadł za kierownicę kompletnie pijany. Zastanawiam się nad karą, która powinna go spotkać.

Do zdarzenia… a w zasadzie dwóch zdarzeń doszło 19 maja w godzinach popołudniowych na Śląsku. Na nagraniu pochodzącym z kamerki zamieszczonej w jednym z samochodów widać kierowcę Volkswagena. Ten prezentuje nam wyprzedzanie – jedno z najgorszych i najbardziej bezczelnych, jakie widziałem od bardzo długiego czasu. W zasadzie mężczyzna jechał po prostu środkiem drogi – pozostali musieli się mu odsuwać.

wyprzedzanie wypadek

W zasadzie, to tego dnia mężczyzna doprowadził do kilku zdarzeń. Najpierw nie ustąpił pierwszeństwa i uderzył w Nissana, po czym uderzył w ogrodzenie i bramę wjazdową posesji. Następnie po ucieczce z miejsca zdarzenia zaczął wyprzedzać wszystkich po kolei… i spowodował czołowe zderzenie z jadącą z naprzeciwka Hondą. Mężczyznę zakleszczyło w swoim Volkswagenie.

Takie wyprzedzanie może cię kosztować miesięczną wypłatę. Kierowcy nie mają pojęcia, że łamią przepisy

Kierowcę przetransportowano helikopterem do szpitala w Katowicach. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało… 3 promile. I w tym momencie wszystko się wyjaśniło. Teraz już doskonale rozumiemy dlaczego kierowca podróżował samochodem w taki sposób i dlaczego tak bezczelnie wyprzedzał w miejscach, w których nie miał prawa tego robić. Raz, że dopiero co uciekł z miejsca jednego zdarzenia, a dwa… po prostu był kompletnie pijany.

Konsekwencje?

Nie chodzi tu tylko o to, że kierowca straci prawo jazdy. To jest kara zdecydowanie zbyt mała, kompletnie niewymierna. Nie znamy stanu zdrowia kobiety, która ucierpiała w zdarzeniu. Natomiast w przypadku ciężkiego uszczerbku na zdrowiu kierowcy grozić może 12 lat więzienia. Ale załóżmy, że kobiecie nic większego się nie stało – czego bardzo mocno jej życzymy. Jakie mężczyznę powinny spotkać konsekwencje?

Dziwna sytuacja na rynku. Benzyna będzie coraz droższa, a diesel tańszy? Ile będą kosztowały paliwa?

Odebranie prawa jazdy i wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych to oczywistość. Dalej, natychmiastowa konfiskata pojazdu, a raczej tego, co z niego zostało. Na złom, utylizacja i po temacie. Nałożone przez sąd świadczenie pieniężne – kierowca będzie musiał zapłacić od 5 do 60 tysięcy złotych. To, co zrobił, powinno być dla niego bardzo bolesne – również finansowo. To musi być życiowa lekcja, lekcja wychodząca z własnej głupoty.

Kup teraz – opony w mega promocji!

Wreszcie, zastanawiam się, czy w takich sytuacjach kierowcy nie powinna grozić kara pozbawienia wolności. Nie ma takiego przepisu, ale przykładowo – jeśli masz w organizmie ponad 1,5 albo ponad 2 promile alkoholu i spowodujesz wypadek, kara więzienia wynosi – powiedzmy – od 6 miesięcy wzwyż – przy jakimś dosłownie najdrobniejszym wypadku. Może wizja więzienia by przemówiła do rozsądku tym jegomościom?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News