Wymuszenie pierwszeństwa na skrzyżowaniu i potężny wypadek. Gdzie ten kierowca miał głowę? [WIDEO]

Wymuszenie pierwszeństwa na skrzyżowaniu i potężny wypadek. Gdzie ten kierowca miał głowę? [WIDEO]

Podaj dalej

Wymuszenie pierwszeństwa na tym skrzyżowaniu było oczywiste. Kierowca wyraźnie się zagapił, bo to niemożliwe, że nie widział tego auta. Wypadek gotowy… może to kolejny, który trzymał głowę w telefonie?

To typowy przykład – wymuszenie pierwszeństwa, które ma wyłącznie jeden efekt – wypadek. Jadą sobie trzy Volkswageny. Golf prawidłowo skręca, Polo z impetem w niego uderza, a nagrywający Touran obrywa rykoszetem. Hattrick.

wymuszenie pierwszeństwa
Golf miał pierwszeństwo – stoi jak byk.

Nagranie pochodzi z popularnego kanału „Bielskie Drogi”. Jak łatwo się domyślić, do wypadku doszło w Bielsku-Białej, dokładnie na skrzyżowaniu ulic Łagodnej z Urodzajną. Jedzie sobie Volkswagen Golf, który ma pierwszeństwo na skrzyżowaniu. Skręca w lewo, a wtedy…

wymuszenie wypadek
Jak byk widać też, że Polo miało wyraźny znak ustąp pierwszeństwa.

Wtedy z impetem uderza w niego Volkswagen Polo, który nie stosuje się do znaku ustąp pierwszeństwa. Co tu się wydarzyło? Przecież Golf miał kierunkowskaz, wyraźnie skręcał. Jakim cudem kierowca Polo go nie zauważył? Może korzystał z telefonu? Tego nie wiemy, ale był to wyjątkowy gapa. No cóż – słono go to kosztowało.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News