Wymuszenie pierwszeństwa na skrzyżowaniu i potężny wypadek. Gdzie ten kierowca miał głowę? [WIDEO]

Wymuszenie pierwszeństwa na skrzyżowaniu i potężny wypadek. Gdzie ten kierowca miał głowę? [WIDEO]

wypadek wymuszenie pierwszeństwa

Podaj dalej

Wymuszenie pierwszeństwa na tym skrzyżowaniu było oczywiste. Kierowca wyraźnie się zagapił, bo to niemożliwe, że nie widział tego auta. Wypadek gotowy… może to kolejny, który trzymał głowę w telefonie?

To typowy przykład – wymuszenie pierwszeństwa, które ma wyłącznie jeden efekt – wypadek. Jadą sobie trzy Volkswageny. Golf prawidłowo skręca, Polo z impetem w niego uderza, a nagrywający Touran obrywa rykoszetem. Hattrick.

wymuszenie pierwszeństwa
Golf miał pierwszeństwo – stoi jak byk.

Nagranie pochodzi z popularnego kanału „Bielskie Drogi”. Jak łatwo się domyślić, do wypadku doszło w Bielsku-Białej, dokładnie na skrzyżowaniu ulic Łagodnej z Urodzajną. Jedzie sobie Volkswagen Golf, który ma pierwszeństwo na skrzyżowaniu. Skręca w lewo, a wtedy…

wymuszenie wypadek
Jak byk widać też, że Polo miało wyraźny znak ustąp pierwszeństwa.

Wtedy z impetem uderza w niego Volkswagen Polo, który nie stosuje się do znaku ustąp pierwszeństwa. Co tu się wydarzyło? Przecież Golf miał kierunkowskaz, wyraźnie skręcał. Jakim cudem kierowca Polo go nie zauważył? Może korzystał z telefonu? Tego nie wiemy, ale był to wyjątkowy gapa. No cóż – słono go to kosztowało.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News