Wymiana pieca? Komisja Europejska popędza i straszy. Kto ma rację? A węgiel coraz droższy…

Wymiana pieca? Komisja Europejska popędza i straszy. Kto ma rację? A węgiel coraz droższy…

wymiana pieca węgiel

Podaj dalej

Wymiana pieca w wielu polskich domach stała się kością niezgody. Oczywiście teraz już w większości przypadków jest to musztarda po obiedzie. Węgiel coraz droższych, a alternatywy nie ma. Komisja Europejska dopięła swego?

Obowiązkowa wymiana pieca według wielu Polaków była swego rodzaju „pozostawieniem samemu sobie”. W starych piecach każdy mógł zapalić chociażby drewnem. Krótko mówiąc – było czym. Teraz wszyscy po wymianie pieców skazani są na węgiel. Węgiel, który oczywiście z każdym miesiącem jest coraz droższy i możemy liczyć wyłącznie na jakieś programy socjalne, które obniżą jego cenę.

wymiana pieca węgiel
Pixabay

Wciąż w Polsce są województwa, czy też konkretne gminy, które wprost sprzeciwiają się obowiązkowi wymiany. Ludzie nie chcą wymieniać pieców, bo widzą co się dzieje. Ci, którzy już wymienili, są w pułapce. Pozostali to widzą i się sprzeciwiają, co jest w gruncie rzeczy oczywistością. Czy to oznacza, że takie wymiany pieców można jeszcze odgórnie zablokować?

Koronawirus atakuje w Polsce. Znów czekają nas maseczki, dystans i zamknięte restauracje?

To zależy. Oczywiście teoretycznie może istnieje taka możliwość. Natomiast w praktyce… Komisja Europejska grozi palcem. Nie będziecie wymieniać? To nie dostaniecie już więcej od nas żadnych pieniędzy. W skrócie – wymieniaj piec i płać 3 tysiące złotych za tonę węgla. Reszta nas nie interesuje, radź sobie.

Kup teraz – opony w mega promocji!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News