Wkrótce na polskich stacjach znowu 5,50 zł za litr paliwa? Benzyna i diesel będą mocno tanieć! Oto dlaczego

Wkrótce na polskich stacjach znowu 5,50 zł za litr paliwa? Benzyna i diesel będą mocno tanieć! Oto dlaczego

benzyna diesel ceny paliwa ropa naftowa

Podaj dalej

Czy benzyna i diesel wkrótce na polskich stacjach znów będą kosztowały grubo poniżej 6 zł za litr? 5,20 zł, może 5,50 zł? Biorąc sprawę na logikę – wszystko na to wskazuje. Skąd taki optymizm?

Według notowań cen paliw ze strony „e-petrol” w środę benzyna średnio kosztowała w Polsce 7,19 zł a diesel 7,45 zł za litr. To bardzo dużo – wszyscy jesteśmy co do tego zgodni. Czy istnieje zatem możliwość, aby w kolejnych tygodniach cena spadła grubo poniżej bariery 6 zł? Znowu będziemy tankować po 5,20 – 5,50 zł za litr? No cóż – wydaje się nierealne – ale spójrzcie na to.

benzyna diesel ceny paliwa ropa naftowa
fot. freepik.com – MrDm

Dzisiejszego poranka ropa naftowa kosztowała 93 dolary za baryłkę. To już drugi dzień, w którym utrzymują się takie ceny. Od dłuższego czasu ropa oscylowała w okolicach granicy 100 dolarów – jeśli obserwujemy jakiś trend, to wyłącznie spadkowy. Wojna na terenie Ukrainy wybuchła 24 lutego. Jesteście ciekawi, ile kosztowała ropa naftowa przed wybuchem?

Od 8 sierpnia wraca normalny VAT i akcyza? Benzyna będzie za 8,56 zł a diesel za 8,79 zł?!

Od 1 do 23 lutego ropa naftowa wahała się między 90 a 95 dolarów. Wniosek jest zatem prosty i oczywisty – ropa naftowa kosztuje już realnie tyle, co przed wybuchem wojny. Wojna nie ma na to już absolutnie żadnego wpływu. Nasuwa się zatem zasadnicze pytanie – dlaczego za paliwo dalej płacimy ponad 7 zł?

Od 17 września dostaniesz mandat w wysokości nawet 8500 zł? Kierowcy – musicie na to uważać

Dlaczego płacimy za paliwo ponad 7 zł, skoro ropa kosztuje już tyle, co przed wojną? Przypominam – przed wojną paliwo w Polsce nie kosztowało 7 zł. Jakby ktoś zapomniał, to jeszcze w lutym kosztowało ok. 5,20 zł za litr. Mówiąc wprost – paliwo jest teraz o 2 zł droższe. Nasuwa się pytanie – dlaczego?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News