Wkrótce kupisz tylko takie BMW? Kierowcy są w szoku – nie za to pokochali bawarską markę…

Wkrótce kupisz tylko takie BMW? Kierowcy są w szoku – nie za to pokochali bawarską markę…

bmw wypadek wypadki młodzi kierowcy seniorzy policja

Podaj dalej

Czy wkrótce BMW będzie dostępne wyłącznie z automatyczną skrzynią biegów? Kolejni producenci odchodzą od manualnych skrzyni twierdząc, że są niepotrzebne. Co na to kierowcy, fani bawarskiej marki i nie tylko?

Kolejni producenci odchodzą od produkowania samochodów z manualną skrzynią biegów. Według nich, jak cytuje „Autokult”, są „cięższe, wolniejsze i zużywają więcej paliwa”. No tak, ale zapominamy o tym, że manualna skrzynia biegów jest też mniej awaryjna. Wymiana, czy naprawa automatycznej skrzyni biegów to koszmarne pieniądze. Czy BMW zerwie z tradycyjną przekładnią?

bmw skrzynia biegów automatyczna manualna automat manual
fot. pixabay

Przedstawiciele BMW mówią wprost, że nie zrezygnują w całości z manualnej skrzyni biegów. Wciąż jest na nie zainteresowanie. „Autokult” podkreśla, że połowa zamówień na nowe modele M2 to samochody z manualną skrzynią biegów. Przyjemność samodzielnej zmiany biegów zatem pozostanie… ale nie na długo i nie dla każdego.

Kierowco, pamiętaj o tym, aby to zgłosić. Jeśli nie – czeka cię potężna kara – a nawet więzienie

Problem w tym, że BMW jest przekonane o tym, że opcja manualnej skrzyni biegów będzie dostępna wyłącznie dla tych, którzy zdecydują się na najdroższe, sportowe modele spod znaku M. Pozostałe mają być wkrótce dostępne wyłącznie z automatyczną skrzynią biegów. Co wy na to?

Kup teraz – opony w mega promocji!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News