Więzienie za brak maseczki? Polak na pewno nie spodziewał się takich konsekwencji swoich głupich czynów

Więzienie za brak maseczki? Polak na pewno nie spodziewał się takich konsekwencji swoich głupich czynów

Podaj dalej

Co grozi nam za brak maseczki? Mandat? Kara administracyjna? Ten Polak za odsłonięty nos i usta otrzymał karę więzienia. Spędzi tam cztery miesiące. Jak do tego doszło i skąd taka ostra kara?

Nosicie maseczki? Ta kwestia w ostatnich miesiącach w wielu środowiskach jest kością niezgody. Sam jej nie noszę w większości przypadków, chyba, że ktoś mnie poprosi. Nie oszukujmy się – tak samo postępuje 99% społeczeństwa.

Dlatego warto mieć tę maseczkę ze sobą. Jeśli wchodzimy do sklepu, autobusu, pociągu itd. i ktoś poprosi, aby ją  założyć, zakładamy. A co grozi za brak takiej maseczki? 46-letni Polak przekonał się, że grozi nawet więzienie. Chociaż, tu brak maseczki był tylko pośrednią przyczyną.

Polak gościł akurat w hiszpańskiej Murcji. Nie miał na twarzy maseczki, a akurat natrafił na patrol policji. Funkcjonariusz poprosił go, aby zakrył twarz i usta. Ale Polak był agresywny. Przy próbie wylegitymowania opluł, a następnie uderzył policjanta, za co spędzi 4 miesiące we więzieniu.

Przypominamy, w Polsce maseczki są obowiązkowe w przestrzeniach zamkniętych, jak np. sklepy, galerie handlowe, komunikacja itd. W przypadku powiatów określanych jako „czerwone”, maseczki wymagane są wszędzie, nawet w przestrzeni otwartej.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News