Wielkie zmiany! Kto będzie mógł zachować tablice rejestracyjne? Reszta będzie musiała je wymienić

Wielkie zmiany! Kto będzie mógł zachować tablice rejestracyjne? Reszta będzie musiała je wymienić

tablice rejestracyjne

Podaj dalej

Wszystko wskazuje na to, że kończy się okres, w którym konieczna będzie wymiana rejestracji po zakupie auta. Od 31 stycznia większość kierowców będzie mogła zachować tablice rejestracyjne. Skąd taka zmiana?

Obszerny artykuł na ten temat zamieściła „WP”. Według ekspertów tablice rejestracyjne nie muszą być wymieniane. Jest to po prostu zbędny obowiązek, który wielu osobom przysparzał tylko niepotrzebnych problemów i zabierał czas. Od 31 stycznia 2022 roku ten obowiązek zniknie, chociaż nie dla wszystkich.

tablice rejestracyjne

Wszyscy pamiętamy czasy, w których po zakupie używanego auta od razu trzeba było się udać do urzędu i przerejestrować samochód. Co prawda w pewnym momencie ktoś poszedł po rozum do głowy i zmienił ten zapis. Jeśli kupowaliście samochód od kogoś zamieszkującego ten sam teren, nie trzeba było wymieniać rejestracji. Dla przykładu, jeśli ktoś jeździł na blachach „SK” i ty mieszkasz na tym samym terenie, to mogłeś sobie zostawić takie rejestracje.

tablice rejestracyjne
fot. pixabay

Teraz natomiast z tego obowiązku zwolnieni będą wszyscy. Wszyscy, o ile blachy będą dobrze zachowane i będą odpowiadały aktualnemu wzorowi. To znaczy, jeśli nie będą zdarte, zmazane, nieczytelne i jeśli będą zgodne z aktualnym wzorem, czyli białe z niebieskim paseczkiem i gwiazdkami Unii Europejskiej. Niezależnie od tego, z którego regionu Polski kupimy auto – nie trzeba będzie zmieniać blach.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News