Wiedziałeś o tym? Ta funkcja Google Maps nie działa w Niemczech. To może być spore utrudnienie

Wiedziałeś o tym? Ta funkcja Google Maps nie działa w Niemczech. To może być spore utrudnienie

google-5849613_1920

Podaj dalej

Google Maps na zawsze weszło do naszego życia. Większość z nas korzysta z map wyłącznie w celach nawigacyjnych. Jest to zwyczajnie bardzo proste i funkcjonalne. Ale czy wiedziałeś  o tym, że aplikacja ma spore problemy z funkcjonowaniem w Niemczech oraz Austrii?

Google Maps posiadają kilka bardzo interesujących funkcji. Jedną z nich jest bez wątpienia Street View. Możemy poprzez tą funkcję przenieść się do innego miasta. W przenośni przespacerować się uliczkami, zobaczyć co jak wygląda, co się gdzie znajduje. W podróżach często jest to przydatne. Możemy wcześniej sprawdzić jak wygląda dany budynek, restauracja, stacja kolejowa itd. – aby na pewno nie przegapić tych miejsc.

google maps street view
Niemcy są prawie tak puste pod tym względem, jak Białoruś, Mołdawia, czy Bośnia i Hercegowina.

Street View sprawia, że powiedzenie „podróżować palcem po mapie” nabiera zupełnie nowego znaczenia. Dzięki tej funkcji możesz w przenośni przespacerować się ulicami Nowego Jorku, Londynu, Paryża, czy Los Angeles siedząc w domu, przed komputerem, albo ekranem telefonu. To wygodna i po prostu… fajna funkcja.

Trafiłem dziś na ciekawy artykuł. Przedstawiał on 30 różnych map, które mogą zmienić twoje postrzegania Stanów Zjednoczonych, albo ogólnie świata. Dla przykładu, na mapę Europy nałożona została Kalifornia, która mogłaby tu być osobnym krajem i to tym jednym z większych. Inna mapa pokazywała z kolei jak sam Teksas wyglądałby na mapie Afryki. Generalnie – fajna ciekawostka. Natomiast była tam też mapa, która obrazowała jak gęsto na całym świecie wygląda sieć Street View.

Niemcy i Austriacy boją się technologii?

Co od razu rzuciło mi się w oczy? Sieć Street View praktycznie nie istnieje w Afryce i Azji. W Australii i Ameryce Południowej jest z tym lepiej, natomiast oby kontynentom daleko, bardzo daleko do Europy oraz Ameryki Północnej. Patrząc jednak na Europę coś mi nie pasowało – mianowicie, zupełnie puste pola, gdzie powinny znajdować się Niemcy oraz Austria.

google maps street view
Afryka i Azja pod tym kątem praktycznie nie istnieją…

Otóż okazuje się, że w obu tych krajach nie pozwolono wozom Google na fotografowanie ulic, miast i ludzi. Co prawda Austria aktualnie wygląda już na nieco bardziej zapełnioną, więc może coś się zmieniło. Natomiast Niemcy wciąż wyglądają wręcz „nago”. Ma to związek z referendum przeprowadzonym w Niemczech. Obywatele nie zgodzili się na to, aby Google nagrywało ich domy, twarze i ulice.

Wiele osób, również tych mieszkających na co dzień u naszego zachodniego sąsiada, uważa, że Niemcy boją się technologii. W większości miejsc zapłacić można wyłącznie gotówką. Płatności kartą, a tym bardziej telefonem, nie są tak powszechne. Zresztą to nie pierwszy raz, w którym okazuje się, że przykładowo życie w Polsce często jest o wiele wygodniejsze, niż w zachodnich krajach, włączając w to Stany Zjednoczone. U nas z nowoczesnością i technologią wcale nie jest tak źle, jak mogłoby się wydawać.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News