Węgiel zostanie zakazany. Całkowita rezygnacja. Dominować musi „zielona energia”. Powodzenia…

Węgiel zostanie zakazany. Całkowita rezygnacja. Dominować musi „zielona energia”. Powodzenia…

węgiel zakaz zielona energia

Podaj dalej

Według niektórych ekspertów węgiel powinien zostać zakazany. Całkowita rezygnacja – każda ścieżka będzie dobra. Trzeba zrobić wszystko, aby zabronić korzystania z węgla i aby świat zdominowała „zielona energia”.

Mniej więcej właśnie tak oceniam wypowiedź eksperta, dyrektora pewnej firmy dla serwisu „eNewsroom”, którego cytuje „Interia”. – Powrót do węgla to absolutny krok wstecz, to ślepa uliczka. To się zupełnie nie opłaca – powiedział pan Wyszkowski. Węgiel jest zły – tak, to już zdążyliśmy ustalić.

węgiel zakaz zielona energia
Pixabay

– Każda ścieżka rezygnacji z węgla będzie dobra – podkreślił dalej ekspert. No tak – każda ścieżka. Nawet teraz, nawet podczas wojny, kiedy bezpieczeństwo energetyczne jest zagrożone. Kiedy Rosja zakręca kurek z gazem, kiedy nie mamy tanich surowców. Kiedy z dnia na dzień wszystko jest coraz droższe. I kiedy podkreśla się, że musimy zwiększyć wydobycie węgla, aby to bezpieczeństwo energetyczne sobie zagwarantować.

Ruszyły wnioski! Świadczenie 300+ na paliwo od rządu? Na co jeszcze można wykorzystać pieniądze?

Nawet teraz, wciąż są ludzie, którzy mówią tylko o zielonej energii. O „klimacie”. Jestem w stanie się założyć, że 90% obywateli tego kraju kompletnie to nie interesuje. Jedyne, co ich interesuje w tym momencie w tej kwestii, to łatwy dostęp do taniego węgla. A najlepiej – polskiego węgla, z polskich kopalni. Bezpieczeństwo rodziny, ogrzanie domu. Tylko tyle ich interesuje.

Kup teraz – opony w mega promocji!

To trochę tak jak z autami elektrycznymi. Większość polskich rodzin ma starsze, spalinowe, 10, 15-letnie auto i jest przerażona faktem, że paliwo kosztuje 7,80 zł za litr. A elity radzą im, żeby sobie kupili elektryka za 150 tysięcy zł i jeździli na prąd, bo to będzie „zielona energia”. Rozumiecie to? To zakrawa na poziom absurdu znany niegdyś Marii Antoninie, która do głodującego ludu powiedziała „Nie mają chleba? Niech jedzą ciastka”…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News